OL-rounden natt, Startlista

2010-08-13


H80    2390 meter    3 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15600   Nils Gunnar Karlsson Köping-Kolsva OK 21:47
  205492   Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 21:50
  36699   Thorwald Jansson Västerbergslagens OL 21:53


H75    3430 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409419   Rolf Andersson Rimbo SOK 21:46
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 21:49


H70    3680 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  229504   Arne Gustafsson Hagaby GOIF 21:55
  36965   Lennart Karlsson OK Grip 21:57
  352931   Sune Ahlin Köping-Kolsva OK 21:59
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 22:01
  42419   Ove Johansson OK Järnbärarna 22:03
  18445   Lars Kjellman Vandrarringen 22:05
  248861   Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 22:07
  29794   Hans-Erik Hansson Köping-Kolsva OK 22:09
  302288   Lars Johansson I OK Tor 22:11


H65    4120 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  403103   Leif Eriksson Heby Allmänna IF 22:01
  403038   Per Jacobsson Arboga OK 22:03
  264856   Stig Israelsson OK Tylöskog 22:05
  19030   Hans L Andersson Västerbergslagens OL 22:07
  258636   Göran Wiig Hallstahammars OK 22:09
  36224   Sören Johansson OK Norden 22:11
  259078   Per-Ivar Möllberg Arboga OK 22:13
  30859   Jörgen Bergström Norbergs OK 22:15
  33855   Henning Waltgård Domnarvets GOIF 22:17
  205299   Ronnie Gustavsson Rembo IK 22:19
  16010   Östen Eklöf OK Milan 22:21


H60    4640 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  519155   Per-Åke Hull Almby IK 22:01
  18813   Ingemar Gillgren Gävle OK 22:03
  37144   Johan Källman Norbergs OK 22:05
  343834   Clas-Göran Herrgård Täby OK 22:07
  43728   Ingemar Ziljat OK Djerf 22:09
  919150   Karl Göran Wahlström Almby IK 22:11
  592177   Per-Erik Wåhlberg OK Linné 22:13
  19029   Harry Enberg Västerbergslagens OL 22:15
  42414   Lennart Lindgren OK Järnbärarna 22:17


H55    5170 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  902905   Mats Lundberg Dalaportens OL 21:48
  36928   Olov Öström OK Tyr 21:50
  550920   Bengt-Erik Granath Västerbergslagens OL 21:52
  37268   Jan-Erik Hellgren Norbergs OK 21:54
  504250   Göran Hansson Täby OK 21:56
  302521   Gunnar Munktelius Surahammars SOK 21:58
  510225   Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 22:00
  259501   Lars Landström Långhundra IF 22:02
  24911   Leo Johansson Vandrarringen 22:04
  43171   Anders Silvemark Dalaportens OL 22:06
  340286   Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 22:08


H50    5620 meter    19 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  570718   Pelle Höök Köping-Kolsva OK 21:46
  355380   Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 21:48
  600314   Reinert Hallor OK Tisaren 21:50
  262317   Björn Rosendahl Västerås SOK 21:52
  570222   Sven-Åke Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 21:54
  259155   Lars-Åke Andersson Arboga OK 21:56
  18904   Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 21:58
  216439   Lars-Olov Ericson OK Djerf 22:00
  30898   Jan Grann Arboga OK 22:02
  27218   Göran Nilsson Snättringe SK 22:04
  19159   Håkan Svensson Almby IK 22:06
  18932   Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 22:08
  590820   Per Winterås Västerbergslagens OL 22:10
  570108   Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 22:12
  722722   Jan-Olov Bergman Västerås SOK 22:14
  560801   Yngve Johansson Hagaby GOIF 22:16
  260645   Mats Kensby OK Tyr 22:18
  777808   Arne Hägg Arboga OK 22:20
  209078   Thomas Lageson Köping-Kolsva OK 22:22


H45    5900 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39782   Per Sundström Västerås SOK 22:01
  621404   Mikael Backlund Dalaportens OL 22:03
  229345   Håkan Sjögren Södertälje-Nykvarn OF 22:05
  352088   Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 22:07
  245975   Niklas Sander OK Milan 22:09
  331029   Lennart Myrehed Västerås SOK 22:11
  38788   Henrik Hallor Lindebygdens OK 22:13
  228045   Hans Westman Västerås SOK 22:15
  341376   Mårten Källström Sala OK 22:17
  202284   Mikael Davidsson Västerås SOK 22:19
  264670   Inge Andersson Rembo IK 22:21


H40    6520 meter    8 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343227   Juha Pettersson Surahammars SOK 22:08
  409336   Peter Fors OK Grip 22:10
  403553   Patrik Blomberg IK Standard 22:12
  690108   Ola Carlsson Köping-Kolsva OK 22:14
  661126   Ben Strengell Västerås SOK 22:16
  306417   Håkan Olofsson Ärla IF 22:18
  700219   Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 22:20
  682203   Jonas Olsson OK Roxen 22:22


H35    6820 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  990000   Henrik Ortman Västerås SOK 21:45
  710221   Örjan Gustafsson OK Tor 21:47
  696669   Erik Bengtsson FK Åsen 21:49
  47283   Mats Bergenfur OK Älgen 21:51
  26854   Jonas Jensen-Tornehed Västerås SOK 21:53


H21    8760 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  504254 207 Oscar Vångell Ärla IF 21:46
  747500   Thomas Eek Köping-Kolsva OK 21:48
  830211 62 Robbin Kantarp OK Hällen 21:50
  501778 40 Emil Andersson Ärla IF 21:52
  18959   Erik Waldemarsson Köping-Kolsva OK 21:54
  882011 148 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmård 21:56
  880418 23 Johan Aronsson OK Tisaren 21:58
  860713   Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 22:00
  41815   Niklas Wansölin OK Ravinen 22:02
  870428 459 Jonathan Rosendahl Ärla IF 22:04
  351248 1084 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 22:06


H20    7400 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409880   Hampus Westman Västerås SOK 21:56
  306698 460 Viktor Öhlén Surahammars SOK 21:59


H18    6520 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  932403 518 Martin Olsson Täby OK 21:45
  930228 516 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 21:47
  889388 572 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 21:49
  731520 544 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 21:51
  930111 339 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 21:53
  930324 393 Henrik Olsson Täby OK 21:55


H16    5180 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  214344   Gustav Andersson Avesta OK 22:04
  997933   Jacob Ahlström Västerås SOK 22:06
  941118   Martin Vidfelt Lindebygdens OK 22:08
  1008457   Kristjan Kirjanen Dalaportens OL 22:10
  256603   Viktor Lundén Avesta OK 22:12
  951008   Carl Boman Västerås SOK 22:14
  959547   Martin Ericson OK Tyr 22:16
  950715   Carl Näslund Västerås SOK 22:18
  941101   Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 22:20


H14    2470 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  960310   Andreas Sundström Västerås SOK 22:04
  341371   Martin Norrbom Sala OK 22:06
  960715   Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 22:08
  259185   Benjamin Sahlin Arboga OK 22:10
  979706   Filip Jacobsson Degerfors OK 22:12
  961021   August Mikaelsson Västerås SOK 22:14
  227203   Isak Söderström Sala OK 22:16
  302682   Joel Vidfelt Lindebygdens OK 22:18
  970218   André Andersson Västerbergslagens OL 22:20


H12    1770 meter    8 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  225362   Anton Källström Sala OK 22:04
  208083   Gustav Johnsson OK Tor 22:06
  981218   Rasmus Möller Arboga OK 22:08
  439867   Joel Åsberg Vandrarringen 22:10
  353022   Albin Berggren Surahammars SOK 22:12
  341590   Alfred Lönn Vandrarringen 22:14
  990325   Hannes Bergenfur OK Älgen 22:16
  38109   Robin Bergstrand Norbergs OK 22:18


H10    1490 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244776   Melker Henriksson Fagersta OK 21:59
  341294   Eric Gustafsson OK Tor 22:01
  25311   Markus Andersson Surahammars SOK 22:03
  253955   David Borg Södertälje-Nykvarn OF 22:05
  334335   Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 22:07
  239850   Alfons Berggren Surahammars SOK 22:09
  417540   Samuel Jonsson Hallstahammars OK 22:11
  343119   Eric Pettersson Surahammars SOK 22:13
  343761   Erik Helmersson Vandrarringen 22:15


D65    3270 meter    3 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18444   Eva Kjellman Vandrarringen 21:45
  19031   Edla Fornander Västerbergslagens OL 21:48
  18501   Gurli Back Fagersta OK 21:51


D60    3270 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  27082   Maud Sundén OK Järnbärarna 21:57
  29534   Gun Inger Sahlberg Långhundra IF 22:00


D55    3430 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  24910   Anna-Karin Johansson Vandrarringen 21:55
  39516   Gun Millinger Västerås SOK 21:57
  262886   Britt Gunnarsson Kristinehamns OK 21:59
  550514   Yvonne Carlsson Köping-Kolsva OK 22:01
  18812   Annika Gillgren Gävle OK 22:03


D50    3430 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  202283   Annika Davidsson Västerås SOK 22:10
  28947   Anne-Marie Ericsson Kristinehamns OK 22:13
  580421   Eva Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 22:16
  36471   Elisabeth Öström OK Tyr 22:19


D45    4120 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  209665   Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 21:46
  208927   Elisabet Elmertoft Norbergs OK 21:48
  306418   Mona Bierfeldt Ärla IF 21:50
  306805   Madelene Bjernulf Sundbybergs IK 21:52
  302685   Annika Brodin Lindebygdens OK 21:54
  341521   Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 21:56
  355747   Birgitta Olsson Täby OK 21:58
  242330   Marie Larsson Köping-Kolsva OK 22:00
  38215   Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 22:02
  344684   Agneta Wallin Köping-Kolsva OK 22:04
  622810   Dorothe Spillmann IF Thor 22:06
  259250   Berit Wetter Arboga OK 22:08


D40    4640 meter    3 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39147   Inger Gunnarsson Västerås SOK 21:48
  227296   Anna Norrbom Sala OK 21:51
  409337   Kristina Fors OK Grip 21:54


D35    4640 meter    1 anmäld    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39772   Malena Ahlström Västerås SOK 21:58


D21    6820 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  820407 28 Johanna Öberg OK Hällen 22:04
  820723 234 Emma Andersson Ärla IF 22:07
  890725 343 Åsa Holmgren Västerås SOK 22:10
  731018 199 Maria von Schmalensé Täby OK 22:13


D20    5620 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  910126 336 Linn Grälls OK Kåre 21:53
  504204 308 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 21:55
  259272 400 Sofie Wetter Arboga OK 21:57
  822119 350 Lovisa Persson OK Tisaren 21:59


D18    4640 meter    1 anmäld    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38379   Sabina Hedlund Köping-Kolsva OK 21:46


D16    3500 meter    7 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  208255   Nina Andersson Köping-Kolsva OK 21:50
  243427   Amanda Elmertoft Norbergs OK 21:52
  950326   Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 21:54
  341593   Sara Andersson Norbergs OK 21:56
  950312   Maria Andersson Västerbergslagens OL 21:58
  343094   Elin Pettersson Surahammars SOK 22:00
  948840   Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 22:02


D14    2470 meter    10 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341566   Jenny Lindberg Vandrarringen 21:45
  341818   Sara Hamrefors Västerås SOK 21:47
  970801   Lovisa Jonsson Hallstahammars OK 21:49
  960807   Melina Carlsson Köping-Kolsva OK 21:51
  207201   Sandra Näslund Västerås SOK 21:53
  347386   Magdalena Mosslind Vandrarringen 21:55
  960122   Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 21:57
  343713   Emma Helmersson Vandrarringen 21:59
  343534   Elisabet Fjellander Sala OK 22:01
  244957   Ebba Karlsson Visborgs OK 22:03


D12    1770 meter    7 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  435767   Emma-Karin Rehnman Vandrarringen 21:47
  990402   Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 21:49
  226419   Mirjam Dalén Sala OK 21:51
  42883   Saga Sander OK Milan 21:53
  980119   Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK 21:55
  347416   Maja Mosslind Vandrarringen 21:57
  980703   Jonna Fors OK Grip 21:59


D10    1490 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341251   Emma Johnsson OK Tor 21:46
  306431   Sofie Ohlsson Ärla IF 21:48
  343506   Shanti Söderström Sala OK 21:50
  341525   Heidi Fors OK Grip 21:52


U2    1490 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341380   Agnes Källström Sala OK  
  343312   Amanda Lundh Surahammars SOK  
  343501   Gustav Lundh Surahammars SOK  
  241574   Emil Ahlström Västerås SOK  


Skapad 2010-08-11 13:05:05 med OLA version 4.1.6