Svealandsmästerskapen , Startlista

2010-08-14


H21 E    14910 meter    23 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
50 992435 11 Tomas Stenström OK Linné 12:31
51 501778 40 Emil Andersson Ärla IF 12:33
52 760904 509 Erik Sundberg Stora Tuna OK 12:35
53 882011 148 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmård 12:37
54 880418 23 Johan Aronsson OK Tisaren 12:39
55 731123 60 Anders Österlund Västerås SOK 12:41
56 920210 106 Martin Regborn Hagaby GOIF 12:43
57 504254 207 Oscar Vångell Ärla IF 12:45
58 871001 46 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmård 12:47
59 831013 25 Henrik Löfås OK Linné 12:49
60 830211 62 Robbin Kantarp OK Hällen 12:51
61 890304 840 Jakob Wallenhammar Hagaby GOIF 12:53
62 43561 786 Tatsuro Kobayashi Surahammars SOK 12:55
63 901120 7 Johan Runesson OK Tisaren 12:57
64 870217   Henrik Lundqvist OK Gynge 12:59
65 900329 29 Rassmus Andersson OK Linné 13:01
66 870428 459 Jonathan Rosendahl Ärla IF 13:03
67 880826 97 Petter Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 13:05
68 504211 118 Viktor Larsson Hagaby GOIF 13:07
69 870829 165 Patrik Lind Ärla IF 13:09
70 871215 26 Daniel Attås OK Tisaren 13:11
71 780711 15 Mats Troeng OK Linné 13:13
72 901001 103 Erik Pettersson Attunda OK 13:15


H20 E    11010 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
76 353169 796 Elis Sjögren-Levin Tierps SOK 12:36
77 29754 839 John Oskarsson Hagaby GOIF 12:39
78 306698 460 Viktor Öhlén Surahammars SOK 12:42
79 996966 321 Mathias Hallmén Attunda OK 12:45


H18 E    8380 meter    16 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
81 930316 687 Jonathan Winther Västerbergslagens OL 12:50
82 731520 544 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 12:53
83 932403 518 Martin Olsson Täby OK 12:56
84 889388 572 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 12:59
85 246045 586 Jonas Lindahl OK Milan 13:02
86 930411 420 Simon Fröjd Snättringe SK 13:05
87 940106 278 Love Sintring Hagaby GOIF 13:08
88 930111 339 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 13:11
89 930324 393 Henrik Olsson Täby OK 13:14
90 930228 516 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 13:17
91 939495 565 Anton Sundgren Vallentuna-Össeby OL 13:20
92 930022 710 Gustaf Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 13:23
93 920307 483 Joel Lenell OK Ravinen 13:26
94 920619 696 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 13:29
95 931114 712 Johannes Uhr OK Milan 13:32
96 931292 430 Tiemo Schramm Snättringe SK 13:35


D21 E    8880 meter    17 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
1 501859 29 Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:30
2 901018 64 Emeli Pettersson Tullinge SK 12:33
3 890831 91 Alva Olsson Västerås SOK 12:36
4 820605 40 Elin Sjölander OK Rodhen 12:39
5 850228 187 Lisa Silvemark Dalaportens OL 12:42
6 791122 202 Cecilia Einarsson Västerås SOK 12:45
7 43568   Hiromi Iwaya Surahammars SOK 12:48
8 700123 56 Tina Junegard Tullinge SK 12:51
9 751202 30 Annika Östman Sävedalens AIK 12:54
10 999955 62 Maria Sjölander OK Rodhen 12:57
11 820407 28 Johanna Öberg OK Hällen 13:00
12 800204 150 Karin Lundberg Järfälla OK 13:03
13 760522 33 Anna Mårsell Stora Tuna OK 13:06
14 890725 343 Åsa Holmgren Västerås SOK 13:09
15 727200 35 Kicki Skog Tullinge SK 13:12
16 801216 14 Johanna Svensson OK Hällen 13:15
17 820723 234 Emma Andersson Ärla IF 13:19


D20 E    7630 meter    13 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
20 246037 364 Marika Lindahl OK Milan 12:31
21 504204 308 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 12:34
22 910908 338 Elin Sundqvist Tullinge SK 12:37
23 910126 336 Linn Grälls OK Kåre 12:40
24 901905 315 Malin Jacobsson OK Rodhen 12:43
25 910206 377 Louise Markstedt OK Södertörn 12:46
26 263627 402 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 12:49
27 909400 50 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 12:52
28 405798 440 Sandra Karlsson-Bierfeldt Ärla IF 12:55
29 259272 400 Sofie Wetter Arboga OK 12:58
30 822119 350 Lovisa Persson OK Tisaren 13:01
31 910309 297 Lovisa Onsbring Gustafson Eskilstuna OL 13:04
32 910128 644 Sandra Burén Köping-Kolsva OK 13:07


D18 E    6330 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
36 29830 446 Sara Bengtsson Långhundra IF 12:41
37 405795 530 Bettina Hoelgaard Ärla IF 12:44
38 613555 237 Jenny Eriksson OK Kåre 12:47
39 920744 328 Lisa Andersson Ärla IF 12:50
40 931000 386 Sofia Forngren OK Enen 12:53
41 920616   Frida Fjellström KFUM Örebro OK 12:56
42 930323 339 Helena Markstedt OK Södertörn 12:59
43 920800 169 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 13:02
44 306415 627 Sofia Grawé Ärla IF 13:05


H85    1970 meter    1 anmäld    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38812   Tage Johansson Västerås SOK 12:30


H80    2900 meter    8 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  441144   Henning Hamilton Enebybergs IF 12:31
  39521   Malte Karlsson Västerås SOK 12:33
  506958   Lars-Erik Jernström Norbergs OK 12:35
  205492   Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 12:37
  28864   Sture Josefsson OK Kåre 12:39
  36699   Thorwald Jansson Västerbergslagens OL 12:41
  15600   Nils Gunnar Karlsson Köping-Kolsva OK 12:43
  25305   Tage Eriksson Hallstahammars OK 12:45


H75    3830 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  216409   Nils Johansson OK Tjärnen 12:30
  43448   Ingemar Johansson IFK Hedemora OK 12:32
  42090   Gunnar Nyman OK Djerf 12:34
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 12:36
  860636   Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 12:38
  344629   Ulf Pihlblad Hagaby GOIF 12:40
  38840   Ulf Lindgren Västerås SOK 12:42
  25302   Signar Palm Hallstahammars OK 12:44
  409419   Rolf Andersson Rimbo SOK 12:46
  36178   Nils Jansson Skattkärrs IF 12:48
  13834   Tord Lidström Hagaby GOIF 12:50
  18497   Elof Back Fagersta OK 12:52


H70    4400 meter    27 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30431   Karl Johansson IFK Hedemora OK 12:52
  36965   Lennart Karlsson OK Grip 12:54
  38169   Lars Ahlström Västerås SOK 12:56
  259080   Erik Edy Lundqvist Heby Allmänna IF 12:58
  19416   Rune Carlsson Sundbybergs IK 13:00
  302303   Bo Norenvik OK Tor 13:02
  37094   Folke Nyström Västerbergslagens OL 13:04
  25076   Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 13:06
  37137   Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 13:08
  36386   Hans Mårtensson Dalaportens OL 13:10
  939911   Torbjörn Johansson OK Norden 13:12
  30900   L-O Mattsson OK Roslagen 13:14
  18445   Lars Kjellman Vandrarringen 13:16
  259099   Folke Lindblom Heby Allmänna IF 13:18
  248861   Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 13:20
  623000   Egon Lundquist Norbergs OK 13:22
  260756   Bertil Eriksson OK Tyr 13:24
  25095   Karl Henrik Lovang Västerbergslagens OL 13:26
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 13:28
  261564   Janne Månsson Leksands OK 13:30
  304982   Svante Nyström Västerbergslagens OL 13:32
  42419   Ove Johansson OK Järnbärarna 13:34
  29785   Torbjörn Ericsson Köping-Kolsva OK 13:36
  38372   Gunnar Johansson Filipstads OK 13:38
  15300   Torsten Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 13:40
  302288   Lars Johansson I OK Tor 13:42
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 13:44


H65    4570 meter    36 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  411422   Leif Zettervall Västerås SOK 12:30
  30859   Jörgen Bergström Norbergs OK 12:32
  860714   Gunnar Tiselius OK Kåre 12:34
  46784   Nils Mogren Hällefors OK 12:36
  25310   Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 12:38
  264856   Stig Israelsson OK Tylöskog 12:40
  12055   Lars Johansson Hägersta GF 12:42
  262601   Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 12:44
  259078   Per-Ivar Möllberg Arboga OK 12:46
  25186   Anders Sellgren Sigtuna OK 12:48
  403559   Krister Karlsson IK Standard 12:50
  27457   Leif Janne Jansson Malungs OK Skogsmård 12:52
  28925   Runo Johansson Kristinehamns OK 12:54
  341094   Erik Rundström OK Tjärnen 12:56
  403038   Per Jacobsson Arboga OK 12:58
  39759   Kenneth Löfqvist Västerås SOK 13:00
  15015   Lennart Höije OK Ravinen 13:02
  427952   Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 13:04
  37589   Torbjörn Tirén Hellas OK 13:06
  581246   Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 13:08
  44511   Olle Johansson IFK Hedemora OK 13:10
  403557   Kjell Blomberg IK Standard 13:12
  29526   Hans Sahlberg Långhundra IF 13:14
  259056   Hans Nordgren Arboga OK 13:16
  25552   Evert Karlsson Rimbo SOK 13:18
  39290   Lars-Erik Rask Västerås SOK 13:20
  351008   Jouko O Pajulampi OK Tjärnen 13:22
  25017   Rolf Helmersson Lindebygdens OK 13:24
  439500   Ingemar Widén KFUM Örebro OK 13:26
  19030   Hans L Andersson Västerbergslagens OL 13:28
  16010   Östen Eklöf OK Milan 13:30
  351002   Ingemar Gustafsson OK Tjärnen 13:32
  245674   Jan Åhs Norbergs OK 13:34
  403103   Leif Eriksson Heby Allmänna IF 13:36
  46763   Johnny Olof Brandt Hällefors OK 13:38
  262320   Per Haeppling Västerås SOK 13:40


H60    5150 meter    31 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343834   Clas-Göran Herrgård Täby OK 12:52
  30094   Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 12:54
  304935   Leif Mathisen Eskilstuna OL 12:56
  36308   Kjell Eriksson OK Djerf 12:58
  19029   Harry Enberg Västerbergslagens OL 13:00
  302298   Stig Landstorp OK Tor 13:02
  37144   Johan Källman Norbergs OK 13:04
  39252   Anders Millinger Västerås SOK 13:06
  592177   Per-Erik Wåhlberg OK Linné 13:08
  302275   Kurt Håkan Andersson OK Tor 13:10
  750250   Leif Nordin Attunda OK 13:12
  43728   Ingemar Ziljat OK Djerf 13:14
  304916   Kenneth Johansson Eskilstuna OL 13:16
  204956   Carl Gunnar Boström Enebybergs IF 13:18
  25699   Tommy Öhling Ärla IF 13:20
  306997   Lars Helge Wisell Fagersta OK 13:22
  248996   Bernt Åström Västerås SOK 13:24
  36530   Christer Elfsberg Kristinehamns OK 13:26
  580115   Tommy Wåhlin OK Enen 13:28
  43717   Lars Christensen OK Djerf 13:30
  13822   Göran Forsberg Hagaby GOIF 13:32
  919150   Karl Göran Wahlström Almby IK 13:34
  875100   Ulric Carlsson IFK Lidingös Skid o 13:36
  36795   Christer Nälemark OK Djerf 13:38
  342824   Lars Erik Orvendal Heby Allmänna IF 13:40
  27339   Roland Berg Säterbygdens OK 13:42
  519155   Per-Åke Hull Almby IK 13:44
  18813   Ingemar Gillgren Gävle OK 13:46
  39965   Rune Vikman Västerås SOK 13:48
  46782   Lars Gunnar Törnblom Hällefors OK 13:50
  42414   Lennart Lindgren OK Järnbärarna 13:52


H55    5490 meter    42 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37268   Jan-Erik Hellgren Norbergs OK 12:30
  38220   Per Erik Fogel OK Kåre 12:32
  37168   Bo-Göran Karlsson Avesta OK 12:34
  39666   Lars Jakobsson Västerås SOK 12:36
  530508   Anders Waldemarsson Köping-Kolsva OK 12:38
  340286   Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 12:40
  550920   Bengt-Erik Granath Västerbergslagens OL 12:42
  550412   Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 12:44
  520710   Anders Hallmén Attunda OK 12:46
  27039   Hans Göran Pettersson KFUM Örebro OK 12:48
  47396   Sven-Erik Levin Tierps SOK 12:50
  530103   Thomas Johansson Almby IK 12:52
  12157   Per Ove Wallén Täby OK 12:54
  902905   Mats Lundberg Dalaportens OL 12:56
  520228   Carl Bachman Täby OK 12:58
  341541   Anders Gunnarsson Surahammars SOK 13:00
  43058   Thom Sandvik Avesta OK 13:02
  43171   Anders Silvemark Dalaportens OL 13:04
  25019   Anders Holmberg Lindebygdens OK 13:06
  510225   Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 13:08
  27316   Bengt Hansson Säterbygdens OK 13:10
  44610   Ulf Persson Västerbergslagens OL 13:12
  30430   Roland Josefsson IFK Hedemora OK 13:14
  405444   Robert Larsson Hagaby GOIF 13:16
  510226   Per-olof Einarsson Fagersta OK 13:18
  259288   Lars Silvervret Arboga OK 13:20
  15822   Bengt Johansson OK Skogshjortarna 13:22
  512419   Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 13:24
  441746   Lars Harkman Malungs OK Skogsmård 13:26
  36928   Olov Öström OK Tyr 13:28
  302521   Gunnar Munktelius Surahammars SOK 13:30
  24911   Leo Johansson Vandrarringen 13:32
  27325   Olle Rönnols Säterbygdens OK 13:34
  504250   Göran Hansson Täby OK 13:36
  259153   Peder Wickström Arboga OK 13:38
  530729   Mats Hastad Fellingsbro GOIF 13:40
  16001   Stefan Öberg OK Milan 13:42
  18932   Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 13:44
  306421   Tommy Ljungkvist Ärla IF 13:46
  36102   Göran Andersson Attunda OK 13:48
  918949   Lennart Lundgren Avesta OK 13:50
  540305   Mats Johansson Södertälje-Nykvarn OF 13:52


H55 M    4270 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  43104   Bo Ekström Dalaportens OL  
  259434   Jarl Erik Palm Kjula IF  


H50    6240 meter    32 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  260645   Mats Kensby OK Tyr 12:33
  19159   Håkan Svensson Almby IK 12:35
  334302   Göran Polhede Ärla IF 12:37
  209078   Thomas Lageson Köping-Kolsva OK 12:39
  777808   Arne Hägg Arboga OK 12:41
  560601   Lars Persson Hagaby GOIF 12:43
  216439   Lars-Olov Ericson OK Djerf 12:45
  25025   Klas Thybeck Lindebygdens OK 12:47
  355380   Kjell Gustafsson OK Järnbärarna 12:49
  44079   Anders Larsson Hagaby GOIF 12:51
  36017   Jörgen Karlsson Attunda OK 12:53
  29491   Thomas Svensson Motala AIF OL 12:55
  43729   Jan-Olof Bäck OK Djerf 12:57
  302276   Tomas Andersson OK Tor 12:59
  570222   Sven-Åke Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 13:01
  18498   Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 13:03
  570718   Pelle Höök Köping-Kolsva OK 13:05
  13817   Jan Gustafsson Hagaby GOIF 13:07
  263381   Jan-Olof Björklund Bjursås OK 13:09
  19825   Lars Lönnkvist Tullinge SK 13:11
  722722   Jan-Olov Bergman Västerås SOK 13:13
  259155   Lars-Åke Andersson Arboga OK 13:15
  37719   Stefan Nyberg Avesta OK 13:17
  402973   Jan-Åke Karlsson Hagaby GOIF 13:19
  18904   Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 13:21
  245177   Leif Celander Kristinehamns OK 13:23
  580422   Björn-Ove Pettersson Attunda OK 13:25
  43047   Anders Lundh Järfälla OK 13:27
  262317   Björn Rosendahl Västerås SOK 13:29
  939164   Leif Gustafsson Säterbygdens OK 13:31
  560801   Yngve Johansson Hagaby GOIF 13:33
  27218   Göran Nilsson Snättringe SK 13:35


H45    6840 meter    34 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  640807   Mats Fryxell Tullinge SK 12:31
  13877   Hans Melin Hagaby GOIF 12:33
  229635   Magnus Axelsson Strängnäs-Malmby OL 12:35
  260697   Pär Nyman OK Tyr 12:37
  39782   Per Sundström Västerås SOK 12:39
  231356   Lars Jacobsson Degerfors OK 12:41
  202284   Mikael Davidsson Västerås SOK 12:43
  341376   Mårten Källström Sala OK 12:45
  640321   Hans Sundqvist Tullinge SK 12:47
  620409   Johan Markstedt OK Södertörn 12:49
  640223   Ulf K. Rask Sigtuna OK 12:51
  38788   Henrik Hallor Lindebygdens OK 12:53
  204655   Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:55
  640530   Lars Johansson Karlsbyhedens IK 12:57
  650618   Per Winther Västerbergslagens OL 12:59
  621404   Mikael Backlund Dalaportens OL 13:01
  331029   Lennart Myrehed Västerås SOK 13:03
  651115   Jörgen Dalén Sala OK 13:05
  651231 330 Lars Håkan Sandvik Täby OK 13:07
  229345   Håkan Sjögren Södertälje-Nykvarn OF 13:09
  208528   Per Wadman Västerås SOK 13:11
  651030   Conny Forsberg IF Thor 13:13
  352088   Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 13:15
  36582   Jörgen Theander Haninge SOK 13:17
  228045   Hans Westman Västerås SOK 13:19
  245975   Niklas Sander OK Milan 13:21
  19885   Rikard Imark Tullinge SK 13:23
  610309   Jonas Karlsson OK Tylöskog 13:25
  39145   Niclas Ahlström Västerås SOK 13:27
  304065   Pontus Eriksson Strängnäs-Malmby OL 13:29
  999777   Anders Eriksson OK Linné 13:31
  29913   Anders Skog Tullinge SK 13:33
  214391   Leif Markfjärd Avesta OK 13:35
  244270   Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 13:37


H45 M    4960 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244664   Magnus Eriksson Karlsbyhedens IK  
  435837   Bengt Visén Lindebygdens OK  
  302669   Thomas Hjelmblad Mälarö SOK  
  225365   Erik Bengtsson Sala OK  


H40    6970 meter    18 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  345227   Pelle Landfors Lustens OK 12:32
  27583 234 Johan Sundén Västerås SOK 12:34
  680920   Niclas Nilsson OK Österåker 12:36
  661126   Ben Strengell Västerås SOK 12:38
  691008   Henrik Johnsson OK Tor 12:40
  682203   Jonas Olsson OK Roxen 12:42
  660703 803 Ola Jernström Dalaportens OL 12:44
  700219   Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 12:46
  442255   Mattias Johansson Avesta OK 12:48
  419795   Magnus Larsson Västerås SOK 12:50
  997980   Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 12:52
  340206   Hans Näslund Västerås SOK 12:54
  23394   Rickard E.Jonforsen Hallstahammars OK 12:56
  701112   Fredrik Sone Attunda OK 12:58
  681205   Robert Palm Västerås SOK 13:00
  306417   Håkan Olofsson Ärla IF 13:02
  433620   Anders Berkelund Väsby OK 13:04
  409336   Peter Fors OK Grip 13:06


H35    8270 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  710209   Jonas Bergenfur OK Älgen 13:15
  730118 1096 Magnus Öhling Västerås SOK 13:18
  47283   Mats Bergenfur OK Älgen 13:21
  730928   Johan Ahlström Västerås SOK 13:24
  352098   Tomas Karlsson Lindebygdens OK 13:27
  696669   Erik Bengtsson FK Åsen 13:30
  710221   Örjan Gustafsson OK Tor 13:33
  990000   Henrik Ortman Västerås SOK 13:36
  208045   Jörgen Johnsson OK Tor 13:39
  23390   Anders Edquist Västerås SOK 13:42
  307000   Thomas Henriksson Fagersta OK 13:45


H35 M    6280 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  442253   Marcus Johnsson Avesta OK  
  429964   Per Stinessen Dalaportens OL  
  18927   Mats Kåberg Köping-Kolsva OK  
  353295   Jan Fransson OK Milan  
  430073   Urban Särnbrink OK Tisaren  


H21    9350 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  850515 419 Johan Persson Hagaby GOIF 13:05
  777801   Henrik Wickström Arboga OK 13:08
  351248 1084 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 13:11
  780628   Niclas Eriksson OK Kåre 13:14
  202297   Simon Lindberg Västerås SOK 13:17
  18959   Erik Waldemarsson Köping-Kolsva OK 13:20
  41815   Niklas Wansölin OK Ravinen 13:23
  747500   Thomas Eek Köping-Kolsva OK 13:26
  442203   Tomas Liss Eskilstuna OL 13:29


H21 M    7060 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  772107   Hansi Kraus Avesta OK  
  353294   Filip Söderlund OK Milan  


H20    9350 meter    3 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  364935   Kristoffer Markfjärd Avesta OK 12:31
  910130 790 Niklas Vedin Södertälje-Nykvarn OF 12:34
  409880   Hampus Westman Västerås SOK 12:37


H18    6970 meter    1 anmäld    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  214310   Björn Markfjärd Avesta OK 13:09


H16    5130 meter    13 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  1008457   Kristjan Kirjanen Dalaportens OL 13:21
  950812   Johan Winther Västerbergslagens OL 13:23
  951008   Carl Boman Västerås SOK 13:25
  941118   Martin Vidfelt Lindebygdens OK 13:27
  950930   Jonathan Karlsson OK Tylöskog 13:29
  950624   Fredrik Regborn Hagaby GOIF 13:31
  941101   Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 13:33
  940615   Elias Öhgren OK Kåre 13:35
  950715   Carl Näslund Västerås SOK 13:37
  263390   Erik Björklund Bjursås OK 13:39
  997933   Jacob Ahlström Västerås SOK 13:41
  208901   William Karlsson Norbergs OK 13:43
  959547   Martin Ericson OK Tyr 13:45


H14    3050 meter    36 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
122 425172   Jonas Carlsson Sundbybergs IK 12:30
123 259185   Benjamin Sahlin Arboga OK 12:32
124 227109   Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 12:34
125 426947   Sagar Joon Snättringe SK 12:36
126 970405   Rickard Månkell Attunda OK 12:38
127 960900   Joel Pettersson Tullinge SK 12:40
128 216456   Martin Särnbrink OK Tisaren 12:42
129 960810   Niklas Sundqvist Tullinge SK 12:44
130 979706   Filip Jacobsson Degerfors OK 12:46
131 711123   Jonas Kallhauge Snättringe SK 12:48
132 404238   Carl Karlsson Norbergs OK 12:50
133 970218   André Andersson Västerbergslagens OL 12:52
134 253868   Erik Engstedt Tullinge SK 12:54
135 27231   Martin Nilsson Snättringe SK 12:56
136 970001   Nils Alexandersson Stora Tuna OK 12:58
137 208574   Anton Forsberg Långhundra IF 13:00
138 436115   Erland Simonsson Sundbybergs IK 13:02
139 244385   Felix Hellgren OK Ravinen 13:04
140 216459   Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 13:06
141 362457   Axel Svensson OK Ravinen 13:08
142 409865   Simon Österlund Västerås SOK 13:10
143 960816   Karl Enges Attunda OK 13:12
144 344569   Joakim Skärlén Haninge SOK 13:14
145 901111   Olle Skog Tullinge SK 13:16
146 960715   Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 13:18
147 960220   Andreas Hultqvist Tullinge SK 13:20
148 434001   Robin Svennberg Degerfors OK 13:22
149 302682   Joel Vidfelt Lindebygdens OK 13:24
150 961021   August Mikaelsson Västerås SOK 13:26
151 227203   Isak Söderström Sala OK 13:28
152 970710   Jakob Fransson OK Milan 13:30
153 970428   Olle Andersson Tullinge SK 13:32
154 347007   Simon Hector Snättringe SK 13:34
155 341371   Martin Norrbom Sala OK 13:36
156 960310   Andreas Sundström Västerås SOK 13:38
157 960700   Harald Larsson Hagaby GOIF 13:40


H12    1950 meter    16 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  403901   Per Karlsson OK Tylöskog 12:31
  231108   Isak Wadman Västerås SOK 12:33
  990812   Emil Alpberg Almby IK 12:35
  990325   Hannes Bergenfur OK Älgen 12:37
  801121   Simon Imark Tullinge SK 12:39
  353022   Albin Berggren Surahammars SOK 12:41
  341590   Alfred Lönn Vandrarringen 12:43
  225362   Anton Källström Sala OK 12:45
  980819   Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 12:47
  341374   John Norrbom Sala OK 12:49
  208083   Gustav Johnsson OK Tor 12:51
  981218   Rasmus Möller Arboga OK 12:53
  226233   Dan Österlund Västerås SOK 12:55
  38109   Robin Bergstrand Norbergs OK 12:57
  801122   Victor Imark Tullinge SK 12:59
  980419   Elias Landfors Lustens OK 13:01


H10    1810 meter    18 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  241574   Emil Ahlström Västerås SOK 12:31
  343119   Eric Pettersson Surahammars SOK 12:33
  343761   Erik Helmersson Vandrarringen 12:35
  253955   David Borg Södertälje-Nykvarn OF 12:37
  343510   Oliver Karlsson Norbergs OK 12:39
  340681   Isak Vidfelt Lindebygdens OK 12:41
  341294   Eric Gustafsson OK Tor 12:43
  334335   Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 12:45
  207571   Oskar Nyman OK Tyr 12:47
  239850   Alfons Berggren Surahammars SOK 12:49
  342728   Fredrik Hamrefors Västerås SOK 12:51
  510319   Johan Alpberg Almby IK 12:53
  25311   Markus Andersson Surahammars SOK 12:55
  344345   Axel Andersson Norbergs OK 12:57
  244776   Melker Henriksson Fagersta OK 12:59
  431135   Ludvig Holmqvist OK Tor 13:01
  47122   Markus Österlund Västerås SOK 13:03
  551144   Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 13:05


D75    1970 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25554   Irma Andersson Rimbo SOK 12:30
  340603   Gun Helmersson Lindebygdens OK 12:33


D70    2900 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263311   Asta Sjöberg Lindebygdens OK 12:48
  16902   Inger Olsson Sala OK 12:51
  38183   Harriet Karlsson OK Grip 12:54
  30434   Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 12:57
  18928   Göta Kåberg Köping-Kolsva OK 13:00
  429750   Siv Hasselgrund Bjursås OK 13:03


D65    3200 meter    15 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18501   Gurli Back Fagersta OK 12:30
  38391   Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK 12:32
  302287   Anita Johansson OK Tor 12:34
  40414   Marianne Hamilton Enebybergs IF 12:36
  19031   Edla Fornander Västerbergslagens OL 12:38
  25086   Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 12:40
  443284   Gudrun Dalström Kvarnsvedens GOIF OK 12:42
  29784   Birgitta Ericsson Köping-Kolsva OK 12:44
  262602   Irma Bjärud Västerbergslagens OL 12:46
  351880   Gunborg Westin Leksands OK 12:48
  10560   Dagny Gustavsson Sigtuna OK 12:50
  18444   Eva Kjellman Vandrarringen 12:52
  28928   Birgitta Johansson Kristinehamns OK 12:54
  25085   Ingrid Kristina Liljebrand SK Trim/Virsbo 12:56
  16012   Britt-Marie Eklöf OK Milan 12:58


D60    3830 meter    16 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25698   Irene Öhling Ärla IF 12:59
  344618   Kerstin Liss Eskilstuna OL 13:01
  29534   Gun Inger Sahlberg Långhundra IF 13:03
  259473   Kerstin Palm Kjula IF 13:05
  244847   Margareta Löfqvist Västerås SOK 13:07
  41825   Dagny Tirén OK Ravinen 13:09
  202325   Mona Forsberg Hagaby GOIF 13:11
  46760   Irene Zander OK Milan 13:13
  212578   Siv Frodin Köping-Kolsva OK 13:15
  30448   Karin Josefsson IFK Hedemora OK 13:17
  600321   Eva Halvarson OK Kåre 13:19
  16904   Britt Linnéa Eriksson Sala OK 13:21
  902980   Marianne Sellgren Sigtuna OK 13:23
  228043   Lena Hedman Hallstahammars OK 13:25
  15039   Eva Höije OK Ravinen 13:27
  27082   Maud Sundén OK Järnbärarna 13:29


D55    4400 meter    21 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262886   Britt Gunnarsson Kristinehamns OK 13:11
  13855   Gerd Uppsäll-Larsson Hagaby GOIF 13:13
  531017   Marianne Einarsson Fagersta OK 13:15
  259172   Inger Onsbring Eskilstuna OL 13:17
  25308   Gudrun Persson Hallstahammars OK 13:19
  39065   Lena Jakobsson Västerås SOK 13:21
  18812   Annika Gillgren Gävle OK 13:23
  38505   Kerstin Sundberg OK Kåre 13:25
  264569   Lena Janson Arboga OK 13:27
  304930   Marianne Liss Eskilstuna OL 13:29
  521002   Ann-Britt Göransson Almby IK 13:31
  344104   Tanja-Birgit Söderström Sala OK 13:33
  25314   Annika Norström Hallstahammars OK 13:35
  43167   Bibi Silvemark Dalaportens OL 13:37
  439399   Margareta Hallmén Attunda OK 13:39
  37779   Mona Hull Almby IK 13:41
  304929   Agneta Nilsson Eskilstuna OL 13:43
  43475   Solvej Carlson IFK Hedemora OK 13:45
  16004   Agneta Hasselkvist OK Milan 13:47
  24910   Anna-Karin Johansson Vandrarringen 13:49
  39516   Gun Millinger Västerås SOK 13:51


D55 M    2880 meter    1 anmäld    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  404279   Lena Lindgren OK Järnbärarna  


D50    4400 meter    17 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  260642   Ingrid Kensby OK Tyr 12:31
  202283   Annika Davidsson Västerås SOK 12:33
  590622   Barbro Lönnkvist Tullinge SK 12:35
  403996   Lena Risby OK Ravinen 12:37
  28947   Anne-Marie Ericsson Kristinehamns OK 12:39
  902935   Sussie Björkman Dalaportens OL 12:41
  13818   Birgitta Gustafsson Hagaby GOIF 12:43
  29492   Carina Berger-Svensson Motala AIF OL 12:45
  43107   Yvonne Ekström Dalaportens OL 12:47
  36663   Helena Bachman Täby OK 12:49
  43483   Gunilla Håkansson IFK Hedemora OK 12:51
  36471   Elisabeth Öström OK Tyr 12:53
  262314   Susanne Persson Västerås SOK 12:55
  13831   Eva Oskarsson Hagaby GOIF 12:57
  580421   Eva Emanuelsson IFK Lidingös Skid o 12:59
  245182   Lisbeth Celander Kristinehamns OK 13:01
  249504   Titti Rudh Avesta OK 13:03


D45    4570 meter    27 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  344684   Agneta Wallin Köping-Kolsva OK 12:59
  341521   Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 13:01
  262301   Eva Lindström Västerås SOK 13:03
  306418   Mona Bierfeldt Ärla IF 13:05
  38215   Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 13:07
  29536   Katarina Bengtsson Långhundra IF 13:09
  939158   Anki Gustafsson Säterbygdens OK 13:11
  610061   Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 13:13
  355747   Birgitta Olsson Täby OK 13:15
  344474   Elisabeth Westman Västerås SOK 13:17
  259210   Maria Sahlin Arboga OK 13:19
  246029   Ing-Marie Lindahl OK Milan 13:21
  302685   Annika Brodin Lindebygdens OK 13:23
  650821   Lena Sundqvist Tullinge SK 13:25
  262119   Carina Jacobsson OK Rodhen 13:27
  208927   Elisabet Elmertoft Norbergs OK 13:29
  209665   Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 13:31
  202327   Kajsa Holmqvist Hagaby GOIF 13:33
  14975   Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 13:35
  622810   Dorothe Spillmann IF Thor 13:37
  306411   Mia Bierfeldt Ärla IF 13:39
  242330   Marie Larsson Köping-Kolsva OK 13:41
  652612   Ulrika Backlund Dalaportens OL 13:43
  306805   Madelene Bjernulf Sundbybergs IK 13:45
  259250   Berit Wetter Arboga OK 13:47
  262408   Anna Lindskog-Petterss Attunda OK 13:49
  10776   Gunnel Rask Västerås SOK 13:51


D45 M    3570 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  340698   Elisabet Hansson Lindebygdens OK  
  302668   Eva Lenell Mälarö SOK  
  306595   Eva Korkeakoski OK Milan  
  17968   Eva Nordström OK Älvsjö-Örby  
  341372   Ingela Bengtsson Sala OK  


D40    5150 meter    14 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  350711   Anette Larsson Eskilstuna OL 12:37
  409468   Barbro Eriksson Karlsbyhedens IK 12:39
  25313   Pernilla Klemets Hallstahammars OK 12:41
  701108   Susanne Lindh Avesta OK 12:43
  39147   Inger Gunnarsson Västerås SOK 12:45
  429790   Karin Nyman OK Tyr 12:47
  306722   Carina Regborn Hagaby GOIF 12:49
  334325   Annika Ohlsson Ärla IF 12:51
  409337   Kristina Fors OK Grip 12:53
  29911   Kerstin Imark Tullinge SK 12:55
  227296   Anna Norrbom Sala OK 12:57
  350701   Monica Gustavsson Eskilstuna OL 12:59
  347469   Annika Sundström Västerås SOK 13:01
  681003   Annica Jansson IFK Lidingös Skid o 13:03


D35    5490 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  720509 806 Anna Nygård Västerås SOK 13:21
  241568   Anna Hall Västerås SOK 13:25
  355890   Eva Holmqvist OK Tor 13:29
  39772   Malena Ahlström Västerås SOK 13:33
  16907   Erica Bengtsson Sala OK 13:37
  39234   Eva Singman Palm Västerås SOK 13:41


D35 M    4270 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  352087   Ulrica Vidfelt Lindebygdens OK  
  343873   Kristina Landfors Lustens OK  
  353296   Lotta Tegin Fransson OK Milan  
  42887   Ulrika Sander OK Milan  
  306182   Eva-Lill Bergenfur OK Älgen  
  343997   Anna Lundh Surahammars SOK  


D21    6970 meter    10 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  761008   Linda Mattsson Dalaportens OL 13:15
  713974   Karin Waldemarsson Köping-Kolsva OK 13:17
  260644   Kristin Kensby OK Tyr 13:21
  25403 287 Karolina Karlsson Almby IK 13:23
  27364   Teresé Korkeakoski OK Milan 13:25
  27844   Jessica Kvalvik OK Gynge 13:27
  890200 359 Lisa Westerberg OK Milan 13:29
  43034 133 Anna Zetterberg Västerås SOK 13:31
  820514   Martina Arkåsen OK Kåre 13:33
  890404 742 Linnéa Hedlund Köping-Kolsva OK 13:35


D18    5150 meter    2 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38379   Sabina Hedlund Köping-Kolsva OK 12:31
  930626 508 Martina Karlsson Norbergs OK 12:34


D16    4450 meter    22 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  950533   Ellinor Eriksson KFUM Örebro OK 13:04
  940122 312 Tove Lagerberg OK Södertörn 13:06
  348049   Ida Wenngren Norbergs OK 13:08
  948840   Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 13:10
  954995   Maria Bengtsson Långhundra IF 13:12
  243427   Amanda Elmertoft Norbergs OK 13:14
  208255   Nina Andersson Köping-Kolsva OK 13:16
  343094   Elin Pettersson Surahammars SOK 13:18
  951015   Linnea Landfors Lustens OK 13:20
  940219   Ellinor Fryxell Tullinge SK 13:22
  341593   Sara Andersson Norbergs OK 13:24
  404349   Hanna Wedin Almby IK 13:26
  344690   Andrea Andersson Köping-Kolsva OK 13:28
  42982   Jessica Korkeakoski OK Milan 13:30
  950312   Maria Andersson Västerbergslagens OL 13:32
  941109 357 Linnea Adolfsson Tullinge SK 13:34
  950326   Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 13:36
  950113   Linnea Malmberg Stora Tuna OK 13:38
  951337   Sofia Pettersson Attunda OK 13:40
  354271   Mathilda Karlsson OK Rodhen 13:42
  940411   Cecilia Imark Tullinge SK 13:44
  29786   Sofia Persson Köping-Kolsva OK 13:46


D14    3050 meter    29 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
161 244059   Jennifer Andersson Haninge SOK 12:33
162 343534   Elisabet Fjellander Sala OK 12:35
163 960122   Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 12:37
164 41834   Nathalie Lybert OK Ravinen 12:39
165 429200   Märta Fröjd Snättringe SK 12:41
166 960117   Magdalena van de Voorde Tullinge SK 12:43
167 207201   Sandra Näslund Västerås SOK 12:45
168 347386   Magdalena Mosslind Vandrarringen 12:47
169 244957   Ebba Karlsson Visborgs OK 12:49
170 553369   Matilda Renlund OK Södertörn 12:51
171 244267   Ida Torbiörnsson Järla Orientering 12:53
172 234732   Sonja Mellberg Tumba-Mälarhöjden OK 12:55
173 970514   Julia Frejd OK Ravinen 12:57
174 229623   Amanda Berggren Tullinge SK 12:59
175 362360   Alva Karlsson Snättringe SK 13:01
176 263399   Anna Björklund Bjursås OK 13:03
177 341818   Sara Hamrefors Västerås SOK 13:05
178 961216   Ebba Pegestam OK Ravinen 13:07
179 967821   Elin Fjellström KFUM Örebro OK 13:09
180 247539   Sara Tynong Tullinge SK 13:11
181 343713   Emma Helmersson Vandrarringen 13:13
182 960609   Hanna Korhonen Haninge SOK 13:15
183 208840   Milla Hjort OK Ravinen 13:17
184 249381   Linnéa Granlund Täby OK 13:19
185 341566   Jenny Lindberg Vandrarringen 13:21
186 362535   Anna Berntsson Snättringe SK 13:23
187 970216   Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 13:25
188 15144   Frida Junegard Tullinge SK 13:27
189 970223   Maria Gustafsson Hagaby GOIF 13:29


D12    1950 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  980119   Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK 12:54
  302608   Tilda Fransson OK Milan 12:56
  435767   Emma-Karin Rehnman Vandrarringen 12:58
  207586   Malin Nyman OK Tyr 13:00
  980703   Jonna Fors OK Grip 13:02
  980822   Märta Skog Tullinge SK 13:04
  347416   Maja Mosslind Vandrarringen 13:06
  355709   Ida Johnsson OK Tor 13:08
  226419   Mirjam Dalén Sala OK 13:10
  42883   Saga Sander OK Milan 13:12
  990724   Hanna Sundström Västerås SOK 13:14
  990402   Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 13:16


D10    1810 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  430082   Johanna Särnbrink OK Tisaren 12:54
  344603   Wilma Larsson Eskilstuna OL 12:56
  709000   Tindra Jernström Avesta OK 12:58
  341251   Emma Johnsson OK Tor 13:00
  441213   Erica Laghed Västerbergslagens OL 13:02
  341380   Agnes Källström Sala OK 13:04
  341238   Stina Johnsson OK Tor 13:06
  343506   Shanti Söderström Sala OK 13:08
  341525   Heidi Fors OK Grip 13:10
  42867   Ida Sander OK Milan 13:12
  306431   Sofie Ohlsson Ärla IF 13:14
  344602   Sara Gustavsson Eskilstuna OL 13:16


U4    3050 meter    1 anmäld    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343501   Gustav Lundh Surahammars SOK  


U3    1950 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38397   Emilia Danielsson Köping-Kolsva OK  
  343502   Adam Lundh Surahammars SOK  
  343312   Amanda Lundh Surahammars SOK  
  437002   Alice Nordström Vandrarringen  


U2    1810 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244769   Axel Henriksson Fagersta OK  
  47286   Elias Bergenfur OK Älgen  
  435768   Alexander Rehnman Vandrarringen  
  437001   Pontus Nordström Vandrarringen  
  306420   Malin Olofsson-Bierfeldt Ärla IF  
  306430   Mathias Ohlsson Ärla IF  


U1    1820 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244736   Edvin Henriksson Fagersta OK  
  36432   Albin Forsberg Långhundra IF  
  355799   Josefine Johnsson OK Tor  
  41771   Maja Sandvik Täby OK  


INSK    1820 meter    5 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  353297   Sanna Sander OK Milan  
  239825   Edvin Berggren Surahammars SOK  
  343504   Lukas Andersson Surahammars SOK  
  347161   Amanda Hall Västerås SOK  
  39944   Maja Ahlström Västerås SOK  


Skapad 2010-08-12 01:13:02 med OLA version 4.1.6