Svealandsmästerskapen , Klassresultatlista

2010-08-14


H21 E 14910 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF93:370:00
2Mats TroengOK Linné95:542:17
3Daniel AttåsOK Tisaren96:583:21
4Anders ÖsterlundVästerås SOK99:456:08
5Martin RegbornHagaby GOIF99:466:09
6Johan RunessonOK Tisaren101:398:02
7Erik PetterssonAttunda OK102:439:06
8Henrik LöfåsOK Linné105:3111:54
9Jakob WallenhammarHagaby GOIF105:5112:14
10Robbin KantarpOK Hällen107:2013:43
11Tomas StenströmOK Linné107:4214:05
12Viktor LarssonHagaby GOIF110:4217:05
13Patrik LindÄrla IF117:0123:24
14Erik SundbergStora Tuna OK118:0424:27
15Rassmus AnderssonOK Linné121:5928:22
16Jonathan RosendahlÄrla IF123:0029:23
17Emil AnderssonÄrla IF128:5635:19
18Johan AronssonOK Tisaren143:5850:21
19Tatsuro KobayashiSurahammars SOK167:4574:08
Martin HederskogMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaEj godk.
Henrik LundqvistOK GyngeEj godk.
Oscar VångellÄrla IFEj godk.

H20 E 11010 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mathias HallménAttunda OK94:560:00
2John OskarssonHagaby GOIF99:575:01
3Viktor ÖhlénSurahammars SOK114:1019:14
4Elis Sjögren-LevinTierps SOK125:0930:13

H18 E 8380 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Love SintringHagaby GOIF60:040:00
2Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF63:203:16
3Martin OlssonTäby OK67:167:12
4Janne SelkäläKöping-Kolsva OK70:009:56
5Rasmus ElmertoftNorbergs OK72:1512:11
6Tiemo SchrammSnättringe SK73:4713:43
7Henrik OlssonTäby OK79:1219:08
8Simon FröjdSnättringe SK79:3119:27
9Jonas LindahlOK Milan80:5820:54
10Jonathan WintherVästerbergslagens OL84:5224:48
11Torbjörn JacobssonOK Rodhen88:4528:41
12Gustaf Onsbring GustafsonEskilstuna OL92:3932:35
13Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL93:4333:39
Fredrik BjernulfSundbybergs IKEj godk.
Johannes UhrOK MilanEj start
Joel LenellOK RavinenEj start

D21 E 8880 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna MårsellStora Tuna OK68:060:00
2Maria SjölanderOK Rodhen74:276:21
3Johanna SvenssonOK Hällen74:396:33
4Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF76:448:38
5Tina JunegardTullinge SK77:069:00
6Lisa SilvemarkDalaportens OL81:2613:20
7Annika ÖstmanSävedalens AIK82:3814:32
8Maria von SchmalenséTäby OK84:3316:27
9Elin SjölanderOK Rodhen84:3716:31
10Cecilia EinarssonVästerås SOK85:2317:17
11Karin LundbergJärfälla OK89:3921:33
12Hiromi IwayaSurahammars SOK132:3664:30
Åsa HolmgrenVästerås SOKEj godk.
Johanna ÖbergOK HällenEj godk.
Emma AnderssonÄrla IFEj godk.
Emeli PetterssonTullinge SKEj godk.
Kicki SkogTullinge SKEj start

D20 E 7630 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johanna LönnkvistTullinge SK71:450:00
2Louise MarkstedtOK Södertörn79:057:20
3Malin JacobssonOK Rodhen80:579:12
4Anna BirkestålKöping-Kolsva OK81:5010:05
5Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF90:0718:22
6Linn GrällsOK Kåre90:5319:08
7Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK92:2920:44
8Lovisa Onsbring GustafsonEskilstuna OL96:5225:07
9Sofie WetterArboga OK101:2129:36
10Sandra BurénKöping-Kolsva OK109:2237:37
Lovisa PerssonOK TisarenEj godk.
Elin SundqvistTullinge SKEj godk.
Marika LindahlOK MilanEj start

D18 E 6330 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny ErikssonOK Kåre64:300:00
2Lovisa AdolfssonTullinge SK69:515:21
3Helena MarkstedtOK Södertörn70:045:34
4Lisa AnderssonÄrla IF73:439:13
5Sofia GrawéÄrla IF79:4615:16
6Sara BengtssonLånghundra IF82:5118:21
Sofia ForngrenOK EnenEj godk.
Frida FjellströmKFUM Örebro OKEj godk.
Bettina HoelgaardÄrla IFEj godk.

D10 1810 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tindra JernströmAvesta OK16:250:00
2Sofie OhlssonÄrla IF16:270:02
3Johanna SärnbrinkOK Tisaren17:100:45
4Heidi ForsOK Grip19:212:56
5Shanti SöderströmSala OK21:224:57
6Wilma LarssonEskilstuna OL23:006:35
7Emma JohnssonOK Tor24:177:52
8Stina JohnssonOK Tor24:388:13
9Katja DalénSala OK25:369:11
10Sara GustavssonEskilstuna OL27:2911:04
11Julia WannerAvesta OK28:2512:00
12Agnes KällströmSala OK30:1313:48
13Nickolina HedenlundAvesta OK36:4220:17
14Ida SanderOK Milan36:5320:28
15Elsa RosénSala OK42:2626:01
Erica LaghedVästerbergslagens OLEj start

D12 1950 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonna ForsOK Grip16:310:00
2Mirjam DalénSala OK16:350:04
3Saga SanderOK Milan18:452:14
4Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK18:572:26
5Ida JohnssonOK Tor19:002:29
6Maja MosslindVandrarringen21:134:42
7Emma-Karin RehnmanVandrarringen21:264:55
8Tilda FranssonOK Milan22:085:37
9Hanna SundströmVästerås SOK23:457:14
10Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK33:5217:21
Linnea RosénSala OKEj godk.
Märta SkogTullinge SKEj godk.
Malin NymanOK TyrEj start

D14 3050 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering29:510:00
2Sara TynongTullinge SK32:432:52
3Hanna KorhonenHaninge SOK33:083:17
4Sandra NäslundVästerås SOK33:273:36
5Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK34:254:34
6Ebba PegestamOK Ravinen34:304:39
7Amanda BerggrenTullinge SK34:464:55
8Magdalena van de VoordeTullinge SK37:097:18
9Matilda RenlundOK Södertörn37:257:34
10Ida TorbiörnssonJärla Orientering37:267:35
11Milla HjortOK Ravinen37:367:45
12Jennifer AnderssonHaninge SOK37:477:56
13Elin FjellströmKFUM Örebro OK38:068:15
14Nathalie LybertOK Ravinen38:348:43
15Julia FrejdOK Ravinen40:3810:47
16Ebba KarlssonVisborgs OK40:5111:00
17Anna BjörklundBjursås OK40:5311:02
18Emma HelmerssonVandrarringen41:1611:25
19Märta FröjdSnättringe SK41:2011:29
20Sonja MellbergTumba-Mälarhöjden OK41:5612:05
21Sara HamreforsVästerås SOK42:1512:24
22Magdalena MosslindVandrarringen42:5913:08
23Alva KarlssonSnättringe SK44:5715:06
24Anna BerntssonSnättringe SK46:0916:18
25Maria GustafssonHagaby GOIF47:5618:05
26Frida JunegardTullinge SK50:0320:12
27Jenny LindbergVandrarringen51:0521:14
28Linnéa GranlundTäby OK66:0436:13
29Elisabet FjellanderSala OK99:3069:39

D16 4450 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnea LandforsLustens OK44:070:00
2Linnea AdolfssonTullinge SK46:051:58
3Johanna LarssonKöping-Kolsva OK47:062:59
4Tove LagerbergOK Södertörn47:573:50
5Linnea MalmbergStora Tuna OK50:426:35
6Cecilia ImarkTullinge SK53:509:43
7Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK54:3910:32
8Ellinor FryxellTullinge SK55:3811:31
9Hanna WedinAlmby IK57:1813:11
10Maria AnderssonVästerbergslagens OL57:4013:33
11Sofia PetterssonAttunda OK62:2318:16
12Maria BengtssonLånghundra IF64:5120:44
13Teresa StafströmKöping-Kolsva OK68:1424:07
14Nina AnderssonKöping-Kolsva OK71:3927:32
15Elin PetterssonSurahammars SOK74:3730:30
16Sara AnderssonNorbergs OK80:0736:00
17Jessica KorkeakoskiOK Milan91:0747:00
18Ida WenngrenNorbergs OK94:3450:27
Andrea AnderssonKöping-Kolsva OKEj godk.
Sofia PerssonKöping-Kolsva OKEj godk.
Amanda ElmertoftNorbergs OKEj start
Mathilda KarlssonOK RodhenEj start

D18 5150 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martina KarlssonNorbergs OK63:540:00
Sabina HedlundKöping-Kolsva OKEj godk.

D21 6970 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alva OlssonVästerås SOK68:020:00
2Anna ZetterbergVästerås SOK70:001:58
3Linnéa HedlundKöping-Kolsva OK75:207:18
4Teresé KorkeakoskiOK Milan76:378:35
5Karolina KarlssonAlmby IK77:549:52
6Linda MattssonDalaportens OL79:0110:59
7Lisa WesterbergOK Milan87:2119:19
8Kristin KensbyOK Tyr92:2324:21
9Martina ArkåsenOK Kåre102:3634:34
Karin WaldemarssonKöping-Kolsva OKEj godk.
Jessica KvalvikOK GyngeEj godk.

D35 5490 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva HolmqvistOK Tor56:210:00
2Erica BengtssonSala OK59:473:26
3Eva Singman PalmVästerås SOK68:5312:32
4Anna NygårdVästerås SOK70:5414:33
5Anna HallVästerås SOK73:5017:29
Malena AhlströmVästerås SOKEj godk.

D35 M 4270 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lotta Tegin FranssonOK Milan60:230:00
2Eva-Lill BergenfurOK Älgen64:284:05
3Ulrica VidfeltLindebygdens OK70:3910:16
4Kristina LandforsLustens OK103:4043:17
Anna LundhSurahammars SOKEj godk.
Ulrika SanderOK MilanEj godk.

D40 5150 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger GunnarssonVästerås SOK48:530:00
2Annica JanssonIFK Lidingös Skid o OK51:472:54
3Anette LarssonEskilstuna OL52:473:54
4Kerstin ImarkTullinge SK53:184:25
5Annika SundströmVästerås SOK54:305:37
6Anna StrandAttunda OK58:519:58
7Pernilla KlemetsHallstahammars OK61:1312:20
8Kristina ForsOK Grip64:1915:26
9Karin NymanOK Tyr65:2616:33
10Carina RegbornHagaby GOIF66:3317:40
11Susanne LindhAvesta OK67:0918:16
12Barbro ErikssonKarlsbyhedens IK73:4024:47
13Annika OhlssonÄrla IF79:5030:57
14Anna NorrbomSala OK93:5745:04
Monica GustavssonEskilstuna OLEj godk.

D45 4570 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK41:350:00
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK44:322:57
3Mia BierfeldtÄrla IF45:554:20
4Annika BrodinLindebygdens OK47:476:12
5Lena SundqvistTullinge SK50:208:45
6Kajsa HolmqvistHagaby GOIF50:519:16
7Dorothe SpillmannIF Thor51:179:42
8Maria SahlinArboga OK52:0710:32
9Anna-Karin SundqvistTullinge SK53:3411:59
10Ulrika BacklundDalaportens OL53:4812:13
11Birgitta OlssonTäby OK54:2512:50
12Eva LindströmVästerås SOK56:1114:36
13Marie LarssonKöping-Kolsva OK57:1015:35
14Gunnel RaskVästerås SOK59:0717:32
15Ing-Marie LindahlOK Milan60:4819:13
16Mona BierfeldtÄrla IF61:4420:09
17Anna Lindskog-PetterssAttunda OK62:4421:09
18Berit WetterArboga OK64:5323:18
19Elisabeth WestmanVästerås SOK66:1224:37
20Helena HolmbergKöping-Kolsva OK67:0325:28
21Carina JacobssonOK Rodhen83:2841:53
22Elisabet ElmertoftNorbergs OK86:0444:29
Madelene BjernulfSundbybergs IKEj godk.
Anki GustafssonSäterbygdens OKEj godk.
Katarina BengtssonLånghundra IFEj godk.
Karin Swärd LindbergVandrarringenEj godk.
Agneta WallinKöping-Kolsva OKEj start

D45 M 3570 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva NordströmOK Älvsjö-Örby68:240:00
2Elisabet HanssonLindebygdens OK70:442:20
3Eva KorkeakoskiOK Milan78:4410:20
4Ingela BengtssonSala OK113:2845:04
Eva LenellMälarö SOKEj start

D50 4400 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Barbro LönnkvistTullinge SK47:570:00
2Lena RisbyOK Ravinen52:354:38
3Annika DavidssonVästerås SOK56:008:03
4Elisabeth ÖströmOK Tyr56:028:05
5Anne-Marie EricssonKristinehamns OK57:019:04
6Sussie BjörkmanDalaportens OL57:499:52
7Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL60:5612:59
8Ingrid KensbyOK Tyr61:4313:46
9Birgitta GustafssonHagaby GOIF61:4913:52
10Gunilla HåkanssonIFK Hedemora OK61:5914:02
11Lisbeth CelanderKristinehamns OK67:1819:21
12Eva EmanuelssonIFK Lidingös Skid o OK71:5623:59
13Yvonne EkströmDalaportens OL72:1324:16
14Helena BachmanTäby OK78:3230:35
Susanne PerssonVästerås SOKEj start
Titti RudhAvesta OKEj start
Eva OskarssonHagaby GOIFEj start

D55 4400 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK48:080:00
2Inger OnsbringEskilstuna OL50:322:24
3Lena JansonArboga OK54:206:12
4Britt GunnarssonKristinehamns OK56:108:02
5Agneta NilssonEskilstuna OL57:309:22
6Annika GillgrenGävle OK58:1510:07
7Solvej CarlsonIFK Hedemora OK59:1411:06
8Marianne LissEskilstuna OL59:2311:15
9Anna-Karin JohanssonVandrarringen60:2912:21
10Annika NorströmHallstahammars OK61:0112:53
11Bibi SilvemarkDalaportens OL61:0612:58
12Mona HullAlmby IK61:4613:38
13Gudrun PerssonHallstahammars OK62:3214:24
14Marianne EinarssonFagersta OK65:0016:52
15Agneta HasselkvistOK Milan66:2018:12
16Kerstin SundbergOK Kåre70:1522:07
17Gun MillingerVästerås SOK71:2023:12
18Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GOIF72:0623:58
19Lena JakobssonVästerås SOK81:0332:55
20Margareta HallménAttunda OK95:2547:17
21Tanja-Birgit SöderströmSala OK107:0058:52

D55 M 2880 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena LindgrenOK Järnbärarna91:320:00

D60 3830 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt Linnéa ErikssonSala OK41:410:00
2Karin JosefssonIFK Hedemora OK45:373:56
3Mona ForsbergHagaby GOIF49:037:22
4Eva HalvarsonOK Kåre49:407:59
5Kerstin PalmKjula IF51:5110:10
6Maud SundénOK Järnbärarna53:1311:32
7Dagny TirénOK Ravinen54:3612:55
8Irene ZanderOK Milan55:2813:47
9Siv FrodinKöping-Kolsva OK60:4619:05
10Kerstin LissEskilstuna OL64:4523:04
11Eva HöijeOK Ravinen66:0624:25
12Irene ÖhlingÄrla IF66:3424:53
13Marianne SellgrenSigtuna OK67:1525:34
14Margareta LöfqvistVästerås SOK71:2629:45
15Lena HedmanHallstahammars OK77:5536:14
Gun Inger SahlbergLånghundra IFEj godk.

D65 3200 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK40:340:00
2Anita JohanssonOK Tor42:452:11
3Marianne HamiltonEnebybergs IF45:174:43
4Eva KjellmanVandrarringen46:366:02
5Britt-Marie EklöfOK Milan51:1510:41
6Dagny GustavssonSigtuna OK51:2710:53
7Irma BjärudVästerbergslagens OL51:2810:54
8Gunborg WestinLeksands OK53:3813:04
9Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK57:5217:18
10Birgitta EricssonKöping-Kolsva OK59:2118:47
11Edla FornanderVästerbergslagens OL61:1220:38
12Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo62:1321:39
13Gurli BackFagersta OK64:0823:34
Ingrid Kristina LiljebrandSK Trim/VirsboEj godk.
Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OKEj start

D70 2900 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Asta SjöbergLindebygdens OK41:050:00
2Siv HasselgrundBjursås OK44:022:57
3Inger OlssonSala OK48:517:46
4Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK49:338:28
5Göta KåbergKöping-Kolsva OK85:0043:55
Harriet KarlssonOK GripEj godk.

D75 1970 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gun HelmerssonLindebygdens OK49:070:00
Irma AnderssonRimbo SOKEj start

H10 1810 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK14:160:00
2David BorgSödertälje-Nykvarn OF16:352:19
3Markus ÖsterlundVästerås SOK16:482:32
4Johan AlpbergAlmby IK16:582:42
5Ludvig HolmqvistOK Tor18:033:47
6Erik HelmerssonVandrarringen18:544:38
7Melker HenrikssonFagersta OK19:124:56
8Eric GustafssonOK Tor20:236:07
9Oskar NymanOK Tyr20:526:36
10Emil AhlströmVästerås SOK22:388:22
11Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF22:458:29
12Fredrik HamreforsVästerås SOK23:098:53
13Axel AnderssonNorbergs OK27:1613:00
14Markus AnderssonSurahammars SOK29:0714:51
15Alfons BerggrenSurahammars SOK35:4221:26
16Isak VidfeltLindebygdens OK45:2031:04
17Oliver KarlssonNorbergs OK45:2431:08
Eric PetterssonSurahammars SOKEj godk.

H12 1950 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Simon ImarkTullinge SK12:320:00
2Per KarlssonOK Tylöskog13:110:39
3Victor ImarkTullinge SK14:462:14
4Anton KällströmSala OK16:133:41
5Elias LandforsLustens OK16:414:09
6Rasmus MöllerArboga OK16:464:14
7Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK18:586:26
8Hannes BergenfurOK Älgen19:106:38
9Albin BerggrenSurahammars SOK19:367:04
10Dan ÖsterlundVästerås SOK22:039:31
11Isak WadmanVästerås SOK22:249:52
12Gustav JohnssonOK Tor27:2114:49
13John NorrbomSala OK30:1017:38
14Alfred LönnVandrarringen37:5325:21
15Emil AlpbergAlmby IK38:1825:46
16Robin BergstrandNorbergs OK40:0827:36

H14 3050 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Harald LarssonHagaby GOIF21:350:00
2Simon HectorSnättringe SK22:100:35
3Andreas HultqvistTullinge SK23:572:22
4Anton ForsbergLånghundra IF24:162:41
5Olle AnderssonTullinge SK24:192:44
6Niklas SundqvistTullinge SK25:474:12
7Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL25:514:16
8Nils AlexanderssonStora Tuna OK25:584:23
9Jakob FranssonOK Milan26:415:06
10Filip JacobssonDegerfors OK26:515:16
11Andreas SundströmVästerås SOK27:015:26
12Isak SöderströmSala OK28:357:00
13Martin SärnbrinkOK Tisaren29:107:35
14Samuel HedlundKöping-Kolsva OK29:578:22
15André AnderssonVästerbergslagens OL30:028:27
16Felix HellgrenOK Ravinen31:4710:12
17Erik EngstedtTullinge SK31:5310:18
18Robin SvennbergDegerfors OK32:1510:40
19Karl EngesAttunda OK36:1014:35
20Jacob ErikssonKFUM Örebro OK36:4615:11
21Joakim SkärlénHaninge SOK37:2415:49
22Erland SimonssonSundbybergs IK39:4818:13
23Rickard MånkellAttunda OK40:3919:04
24Jonas KallhaugeSnättringe SK42:3621:01
25Simon ÖsterlundVästerås SOK44:2822:53
26August MikaelssonVästerås SOK44:5423:19
27Sagar JoonSnättringe SK46:5525:20
28Axel SvenssonOK Ravinen46:5625:21
29Jonas CarlssonSundbybergs IK52:2730:52
30Benjamin SahlinArboga OK55:4434:09
31Joel VidfeltLindebygdens OK56:4735:12
32Carl KarlssonNorbergs OK61:4040:05
Martin NorrbomSala OKEj godk.
Martin NilssonSnättringe SKEj start
Joel PetterssonTullinge SKEj start
Olle SkogTullinge SKEj start

H16 5130 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonathan KarlssonOK Tylöskog38:290:00
2Erik BjörklundBjursås OK41:212:52
3Carl BomanVästerås SOK43:415:12
4Fredrik RegbornHagaby GOIF45:417:12
5Kristjan KirjanenDalaportens OL46:027:33
6Elias ÖhgrenOK Kåre47:589:29
7Niclas LarssonKöping-Kolsva OK55:3617:07
8Johan WintherVästerbergslagens OL57:2418:55
9William KarlssonNorbergs OK66:1527:46
10Martin VidfeltLindebygdens OK79:1640:47
Carl NäslundVästerås SOKEj godk.
Jacob AhlströmVästerås SOKEj start
Martin EricsonOK TyrEj start

H18 6970 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Björn MarkfjärdAvesta OK126:000:00

H20 9350 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Niklas VedinSödertälje-Nykvarn OF90:050:00
2Hampus WestmanVästerås SOK116:0826:03
Kristoffer MarkfjärdAvesta OKEj godk.

H21 9350 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan PerssonHagaby GOIF72:200:00
2Jonas VikströmKöping-Kolsva OK79:196:59
3Simon LindbergVästerås SOK81:569:36
4Niklas WansölinOK Ravinen87:2315:03
5Tomas LissEskilstuna OL99:0826:48
Thomas EekKöping-Kolsva OKEj godk.
Henrik WickströmArboga OKEj godk.
Niclas ErikssonOK KåreEj start
Erik WaldemarssonKöping-Kolsva OKEj start

H21 M 7060 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hansi KrausAvesta OK77:530:00
Filip SöderlundOK MilanEj godk.

H35 8270 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magnus ÖhlingVästerås SOK69:320:00
2Jörgen JohnssonOK Tor70:290:57
3Johan AhlströmVästerås SOK70:491:17
4Erik BengtssonFK Åsen83:5414:22
5Henrik OrtmanVästerås SOK84:4315:11
6Tomas KarlssonLindebygdens OK88:3619:04
7Örjan GustafssonOK Tor92:5823:26
8Anders EdquistVästerås SOK104:5335:21
Thomas HenrikssonFagersta OKEj godk.
Jonas BergenfurOK ÄlgenEj godk.
Mats BergenfurOK ÄlgenEj godk.

H35 M 6280 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marcus JohnssonAvesta OK87:010:00
2Jan FranssonOK Milan90:383:37
3Per StinessenDalaportens OL111:0624:05
4Urban SärnbrinkOK Tisaren125:1038:09
Mats KåbergKöping-Kolsva OKEj godk.

H40 6970 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik SoneAttunda OK50:160:00
2Robert PalmVästerås SOK53:583:42
3Jonas OlssonOK Roxen54:414:25
4Johan SundénVästerås SOK55:225:06
5Ola JernströmDalaportens OL55:395:23
6Henrik JohnssonOK Tor56:546:38
7Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK61:4311:27
8Håkan OlofssonÄrla IF64:5114:35
9Magnus LarssonVästerås SOK69:4319:27
10Peter ForsOK Grip73:0122:45
11Rickard E.JonforsenHallstahammars OK75:2225:06
12Ben StrengellVästerås SOK75:3425:18
13Mattias JohanssonAvesta OK82:5832:42
14Anders BerkelundVäsby OK92:0641:50
Pelle LandforsLustens OKEj godk.
Hans NäslundVästerås SOKEj godk.
Niclas NilssonOK ÖsteråkerEj start
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKEj start

H45 6840 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rikard ImarkTullinge SK50:420:00
2Conny ForsbergIF Thor51:431:01
3Lars Håkan SandvikTäby OK51:531:11
4Hans SundqvistTullinge SK54:193:37
5Mats FryxellTullinge SK54:424:00
6Hans MelinHagaby GOIF56:275:45
7Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF57:046:22
8Pär NymanOK Tyr58:568:14
9Johan MarkstedtOK Södertörn59:098:27
10Per StridPoitiers Course d'Orientation63:5413:12
11Per WintherVästerbergslagens OL63:5913:17
12Mårten KällströmSala OK65:1714:35
13Per SundströmVästerås SOK66:0315:21
14Anders SkogTullinge SK68:1117:29
15Jörgen TheanderHaninge SOK68:4918:07
16Leif MarkfjärdAvesta OK71:1420:32
17Stefan BjurstedtHallstahammars OK71:5221:10
18Anders ErikssonOK Linné73:5123:09
19Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL76:2425:42
20Henrik HallorLindebygdens OK79:5029:08
21Lars JacobssonDegerfors OK79:5729:15
22Jonas KarlssonOK Tylöskog80:0729:25
23Niklas SanderOK Milan90:0839:26
24Hans WestmanVästerås SOK92:2241:40
25Lennart MyrehedVästerås SOK94:5844:16
26Per WadmanVästerås SOK96:1045:28
27Jörgen DalénSala OK102:0651:24
Ulf K. RaskSigtuna OKEj godk.
Tomas VidfeltLindebygdens OKEj godk.
Niclas AhlströmVästerås SOKEj godk.
Mikael DavidssonVästerås SOKEj godk.
Mikael BacklundDalaportens OLEj godk.
Lars JohanssonKarlsbyhedens IKEj start
Håkan SjögrenSödertälje-Nykvarn OFEj start
Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OLEj start

H45 M 4960 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magnus ErikssonKarlsbyhedens IK52:200:00
2Bengt VisénLindebygdens OK80:5328:33
3Erik BengtssonSala OK87:3035:10
Thomas HjelmbladMälarö SOKEj start

H50 6240 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan NybergAvesta OK48:580:00
2Lars LönnkvistTullinge SK51:202:22
3Björn RosendahlVästerås SOK53:024:04
4Lars PerssonHagaby GOIF54:425:44
5Göran NilssonSnättringe SK57:138:15
6Anders LundhJärfälla OK57:428:44
7Tomas AnderssonOK Tor58:139:15
8Jan-Åke KarlssonHagaby GOIF58:299:31
9Jörgen KarlssonAttunda OK60:5311:55
10Mats BirkestålKöping-Kolsva OK61:1812:20
11Jan-Olof BäckOK Djerf61:4412:46
12Arne HäggArboga OK62:4013:42
13Jan-Olof BjörklundBjursås OK64:4115:43
14Lars-Åke AnderssonArboga OK64:4415:46
15Carl-Erik BerglövFagersta OK65:3816:40
16Björn-Ove PetterssonAttunda OK66:0517:07
17Anders LarssonHagaby GOIF67:5518:57
18Lars-Olov EricsonOK Djerf67:5819:00
19Thomas SvenssonMotala AIF OL69:2220:24
20Leif CelanderKristinehamns OK72:4323:45
21Yngve JohanssonHagaby GOIF73:1524:17
22Klas ThybeckLindebygdens OK74:2425:26
23Jan-Olov BergmanVästerås SOK74:5625:58
24Jan GustafssonHagaby GOIF79:5730:59
25Sven-Åke EmanuelssonIFK Lidingös Skid o OK83:0734:09
26Leif GustafssonSäterbygdens OK86:1237:14
27Kjell GustafssonOK Järnbärarna99:2150:23
28Håkan SvenssonAlmby IK102:0153:03
29Mats KensbyOK Tyr103:4554:47
Pelle HöökKöping-Kolsva OKEj godk.
Göran PolhedeÄrla IFEj godk.
Thomas LagesonKöping-Kolsva OKEj start

H55 5490 meter 42 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats LundbergDalaportens OL45:110:00
2Per Ove WallénTäby OK47:081:57
3Olov ÖströmOK Tyr48:313:20
4Lars JakobssonVästerås SOK48:393:28
5Ulf PerssonVästerbergslagens OL49:374:26
6Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna50:325:21
7Gunnar MunkteliusSurahammars SOK50:505:39
8Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK51:386:27
9Roland JosefssonIFK Hedemora OK54:219:10
10Carl BachmanTäby OK54:299:18
11Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF55:1510:04
12Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL57:1412:03
13Thom SandvikAvesta OK57:2312:12
14Lars SilvervretArboga OK59:1714:06
15Robert LarssonHagaby GOIF59:2114:10
16Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL61:1116:00
17Stefan GunnarssonKristinehamns OK62:2017:09
18Per Erik FogelOK Kåre64:3219:21
19Anders HallménAttunda OK64:5719:46
20Bengt JohanssonOK Skogshjortarna65:0719:56
21Mats HastadFellingsbro GOIF65:0819:57
22Göran HanssonTäby OK66:1221:01
23Leo JohanssonVandrarringen66:2421:13
24Sven-Erik LevinTierps SOK69:5324:42
25Mats LandqvistKöping-Kolsva OK69:5824:47
26Jan-Erik HellgrenNorbergs OK70:1625:05
27Thomas JohanssonAlmby IK77:1132:00
28Stefan ÖbergOK Milan78:3033:19
29Tommy LjungkvistÄrla IF80:1435:03
30Christer NordströmOK Älvsjö-Örby81:3236:21
31Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK81:5236:41
32Göran AnderssonAttunda OK82:2537:14
33Anders HolmbergLindebygdens OK93:2348:12
34Anders GunnarssonSurahammars SOK94:5549:44
Bengt HanssonSäterbygdens OKEj start
Peder WickströmArboga OKEj start
Anders SilvemarkDalaportens OLEj start
Bengt-Erik GranathVästerbergslagens OLEj start
Bo-Göran KarlssonAvesta OKEj start
Lennart LundgrenAvesta OKEj start
Per-olof EinarssonFagersta OKEj start
Olle RönnolsSäterbygdens OKEj start

H55 M 4270 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bo EkströmDalaportens OL69:230:00
Jarl Erik PalmKjula IFEj start

H60 5150 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar GardSöders SOL Tyresö47:310:00
2Kjell ErikssonOK Djerf49:121:41
3Ulric CarlssonIFK Lidingös Skid o OK50:022:31
4Christer ElfsbergKristinehamns OK50:513:20
5Ingemar GillgrenGävle OK52:114:40
6Karl Göran WahlströmAlmby IK52:315:00
7Stig LandstorpOK Tor52:495:18
8Lars ChristensenOK Djerf53:055:34
9Kenneth JohanssonEskilstuna OL53:145:43
10Lars Gunnar TörnblomHällefors OK53:165:45
11Per-Åke HullAlmby IK54:477:16
12Johan KällmanNorbergs OK55:177:46
13Göran ForsbergHagaby GOIF56:108:39
14Ingemar ZiljatOK Djerf56:369:05
15Tommy ÖhlingÄrla IF57:259:54
16Clas-Göran HerrgårdTäby OK59:0511:34
17Per-Erik WåhlbergOK Linné59:4312:12
18Kurt Håkan AnderssonOK Tor60:3113:00
19Lars Erik OrvendalHeby Allmänna IF60:5113:20
20Christer NälemarkOK Djerf60:5813:27
21Roland BergSäterbygdens OK62:3615:05
22Leif NordinAttunda OK63:3015:59
23Tommy WåhlinOK Enen67:5020:19
24Lars Helge WisellFagersta OK70:1122:40
25Anders MillingerVästerås SOK70:5923:28
26Lennart LindgrenOK Järnbärarna72:3024:59
26Leif MathisenEskilstuna OL72:3024:59
28Rune VikmanVästerås SOK74:2126:50
Bernt ÅströmVästerås SOKEj start
Carl Gunnar BoströmEnebybergs IFEj start
Harry EnbergVästerbergslagens OLEj start

H65 4570 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK44:240:00
2Olle JohanssonIFK Hedemora OK48:534:29
3Per-Ivar MöllbergArboga OK48:594:35
4Anders SellgrenSigtuna OK49:234:59
5Runo JohanssonKristinehamns OK52:007:36
6Leif Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna53:008:36
7Lars JohanssonHägersta GF54:159:51
8Lennart HöijeOK Ravinen57:3413:10
9Leif ErikssonHeby Allmänna IF58:1413:50
10Evert KarlssonRimbo SOK58:4314:19
11Per JacobssonArboga OK61:4817:24
12Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK61:4917:25
13Rolf BjärudVästerbergslagens OL62:3618:12
14Erik RundströmOK Tjärnen63:0618:42
15Johnny Olof BrandtHällefors OK63:2519:01
16Östen EklöfOK Milan64:0719:43
17Stig IsraelssonOK Tylöskog64:3120:07
18Ingemar GustafssonOK Tjärnen64:4420:20
19Jouko O PajulampiOK Tjärnen66:0221:38
20Hans SahlbergLånghundra IF66:1921:55
21Krister KarlssonIK Standard68:1423:50
22Nils MogrenHällefors OK68:4224:18
23Torbjörn TirénHellas OK69:4425:20
24Leif ZettervallVästerås SOK73:2028:56
25Rolf HelmerssonLindebygdens OK74:4530:21
26Gunnar TiseliusOK Kåre75:1130:47
27Kenneth LöfqvistVästerås SOK75:1530:51
28Lars-Erik RaskVästerås SOK76:0431:40
29Jan ÅhsNorbergs OK81:0436:40
30Ingemar WidénKFUM Örebro OK81:5837:34
31Jan RehdinKöping-Kolsva OK89:1544:51
Jörgen BergströmNorbergs OKEj godk.
Per HaepplingVästerås SOKEj godk.
Hans NordgrenArboga OKEj start
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLEj start
Kjell BlombergIK StandardEj start

H70 4400 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK42:310:00
2Kuno ÖsterlundVästerås SOK44:251:54
3Ove JohanssonOK Järnbärarna46:263:55
4Svante NyströmVästerbergslagens OL49:156:44
5Folke NyströmVästerbergslagens OL50:247:53
6Folke LindblomHeby Allmänna IF50:388:07
7Kjell MjöbergHallstahammars OK50:568:25
8Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK51:018:30
9Lars Johansson IOK Tor53:2310:52
10Torbjörn EricssonKöping-Kolsva OK57:1014:39
11Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL57:2014:49
12Rolf WestbergSK Trim/Virsbo59:0816:37
13Hjalmar NordquistOK Järnbärarna61:2718:56
14Torbjörn JohanssonOK Norden61:3819:07
15Egon LundquistNorbergs OK63:2820:57
16Lennart KarlssonOK Grip64:1721:46
17Hans MårtenssonDalaportens OL65:5523:24
18Erik Edy LundqvistHeby Allmänna IF67:1024:39
19L-O MattssonOK Roslagen71:1728:46
20Bo NorenvikOK Tor72:0629:35
21Janne MånssonLeksands OK72:2129:50
22Lars AhlströmVästerås SOK73:4431:13
23Lars KjellmanVandrarringen76:4634:15
Rune CarlssonSundbybergs IKEj godk.
Gunnar JohanssonFilipstads OKEj start
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OKEj start
Bertil ErikssonOK TyrEj start

H75 3830 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK46:120:00
2Rolf AnderssonRimbo SOK47:010:49
3Nils JanssonSkattkärrs IF49:153:03
4Ulf LindgrenVästerås SOK61:2515:13
5Bo KarlssonKöping-Kolsva OK64:3018:18
6Gunnar NymanOK Djerf68:0221:50
7Elof BackFagersta OK73:5627:44
8Signar PalmHallstahammars OK83:0736:55
Nils JohanssonOK TjärnenEj godk.
Arvo HyvönenSkattkärrs IFEj godk.
Tord LidströmHagaby GOIFEj godk.
Ulf PihlbladHagaby GOIFEj start

H80 2900 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK47:130:00
2Sture JosefssonOK Kåre50:253:12
3Tage ErikssonHallstahammars OK52:195:06
4Henning HamiltonEnebybergs IF56:239:10
5Ragnar HasselquistHallstahammars OK61:0813:55
6Lars-Erik JernströmNorbergs OK62:2915:16
7Malte KarlssonVästerås SOK75:5428:41
8Thorwald JanssonVästerbergslagens OL80:3333:20

H85 1970 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Tage JohanssonVästerås SOKEj start

INSK 1820 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Ali BozeSala OKGodkänd
Amanda HallVästerås SOKGodkänd
Anton WertherVästerås SOKGodkänd
Edvin BerggrenSurahammars SOKGodkänd
Elin GustafssonOK TorGodkänd
Elsa KärnsundSala OKGodkänd
Filip NorrbomSala OKGodkänd
Frida AnderssonNorbergs OKGodkänd
Lukas AnderssonSurahammars SOKGodkänd
Maja AhlströmVästerås SOKGodkänd
Malte LandforsLustens OKGodkänd
Sanna SanderOK MilanGodkänd
Sara MattssonDalaportens OLGodkänd

U1 1820 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Albin ForsbergLånghundra IF15:420:00
2Edvin HenrikssonFagersta OK22:376:55
3William Hedberg LarssonSala OK23:287:46
4Maja SandvikTäby OK25:5510:13
5Josefine JohnssonOK Tor29:1213:30
6Lucas WannerAvesta OK32:4016:58
7Linus JernströmAvesta OK36:1820:36
8Emil SoneAttunda OK41:4726:05

U2 1810 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF19:140:00
2Axel HenrikssonFagersta OK20:090:55
3Mathias OhlssonÄrla IF23:113:57
4Elias BergenfurOK Älgen23:564:42
5Tova HolmströmKöping-Kolsva OK26:277:13
6Pontus NordströmVandrarringen32:4313:29
Alexander RehnmanVandrarringenEj start

U3 1950 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Adam LundhSurahammars SOK19:450:00
2Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK25:115:26
3Alice NordströmVandrarringen32:5913:14
Amanda LundhSurahammars SOKEj start

U4 3050 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gustav LundhSurahammars SOK39:000:00

Ö1 1820 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Margareta MosslindVandrarringen51:450:00
2Lena NordströmVandrarringen51:490:04

Ö2 1810 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rens van LoenhoutOK Hedströmmen18:540:00
2hannes henrikssonVsok19:440:50
3Stan SpieringsOK Hedströmmen21:252:31
4Henrik HamreforsVästerås SOK25:386:44
5Helena KronholmSala OK26:447:50
6Kerstin GottfridsonNorbergs OK31:4212:48
7Anna PetterssonSurahammars SOK33:0014:06
8Berit HildénOK Skogshjortarna45:3826:44
9Runar ForsströmJärfälla OK52:1133:17
10Erik IvegrenKlubblös52:1833:24
11Elisabeth IvegrenKlubblös52:3633:42
Iris van LoenhoutOK HedströmmenEj godk.

Ö4 3050 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oskar KarlssonNorbergs OK34:470:00
2Mimmi HenrikssonFagersta OK37:382:51
3Marie AnderssonNorbergs OK41:477:00
4Karin DamströmLindebygdens OK45:0710:20
5Annika HolmströmKöping-Kolsva OK47:1512:28
6Hans BergströmNorbergs OK48:4914:02
7Lars MattssonKrylbo OK52:5218:05
8Garnet SchindlerSnättringe SK56:3121:44
9Hanne Marie AnderssonOK Malmia56:4922:02
10Erik BerrnsTäby OK56:5322:06
11Sören MårtenssonKöping-Kolsva OK57:4122:54
12Frida JonforsenHallstahammars OK59:2724:40
13Inge GottfridssonNorbergs OK63:5529:08
14Karin AnderssonOK Tisaren64:0029:13
15Gunilla SandströmKFUM Örebro OK71:0236:15
16Catrine LundquistNorbergs OK71:0336:16
17Jan-Erik KraftHallstahammars OK71:5537:08
18Mia ÖsterlundVästerås SOK86:2351:36
19Ebba ÅkessonOK Hedströmmen108:4473:57
Anders HolmqvistOK TorEj godk.
Kurt ElvénVästerås SOKEj godk.

Ö5 4270 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunilla BomanVästerås SOK55:260:00
2Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK56:150:49
3Robert HagströmEskilstuna OL56:170:51
4Leif HjulströmOK Milan64:579:31
5Göran IvegrenKlubblös67:2411:58
6Lars HallVästerås SOK69:0213:36
7Åsa FjellströmKFUM Örebro OK69:3714:11
8Per StafströmKöping-Kolsva OK74:3919:13
9Tommy BomanVästerås SK OK88:4533:19
10Monika VedinSödertälje-Nykvarn OF99:3844:12
11Amanda SöderholmSträngnäs-Malmby OL110:5155:25
Lars HåkanssonIFK Hedemora OKEj godk.
Joni LindholmKöping-Kolsva OKEj godk.
Erik JohanssonAvesta OKEj godk.

Ö6 5130 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan EkmanSala OK47:270:00
2Roland FjellströmKFUM Örebro OK79:0431:37
3Anders DegseliusKlubblös89:1741:50

Ö7 3200 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael AnderssonVästerbergslagens OL32:480:00
2Björn AlpbergAlmby IK35:442:56
3Peter ErikssonKFUM Örebro OK38:526:04
4Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyhedens IK40:247:36
5Tomas SvennbergDegerfors OK43:5611:08
6Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo45:3512:47
7Åke StridAlmby IK45:5913:11
8Torgny LindbergVästerås SOK46:3813:50
9Fredrik SundströmIFK Lidingös Skid o OK46:5614:08
10Anders WaldermanssonÖstgöta Helikopter SK & IF47:3814:50
11Toni AnderssonVästerås SOK51:2818:40
12Ritva KärkkäinenAvesta OK51:3218:44
13Hans-Erik HanssonKöping-Kolsva OK53:5321:05
14Anna-Lena JacobssonDegerfors OK56:5624:08
15Petra HelmerssonVandrarringen60:1727:29
16Sven-Arne FranssonAvesta OK62:0029:12
17Magnus MejyrGävle OK64:1131:23
18Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK66:4133:53
19Victoria GustafssonOK Tor66:5934:11
20Margareta WaldemarssonKöping-Kolsva OK68:0835:20
21Annie ErikssonKFUM Örebro OK72:4940:01
22Marianne TyskLeksands OK75:0242:14
23Eva LindOK Tor81:0248:14
24Ulf RosénSala OK162:51130:03

Ö8 5150 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Niklas AldinStora Tuna OK40:140:00
2Mikael UtterVästerås SOK47:076:53
3Stefan MalmbergStora Tuna OK60:3120:17
4Henrik HellgrenNorbergs OK61:1621:02
5Johan EricsonFagersta OK71:0330:49
6Kalle BrammåsVästerås SOK80:5940:45
7Kurt ErikssonVandrarringen82:1842:04
8Hans WesterOK Järnbärarna84:2544:11
9Torbjörn BergstrandSurahammars SOK93:3253:18
10Johan LindgrenTullinge SK95:4755:33

Ö9 6840 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1håkan anderssonVsok55:150:00
2Rickard SvenssonVästerås SOK55:250:10
3Jonas VictorinKFUM Örebro OK56:481:33
4Emma ArleboKFUM Örebro OK65:139:58
5Anders TåqvistVästerås SOK69:2614:11
6Oskar MikaelssonVästerås SOK76:4321:28
7Benneth SundqvistHallstahammars OK95:5840:43
Dan HedblomDalaportens OLEj godk.
Sofi ThorsellVästerås SOKEj godk.


Skapad 2010-08-16 09:03:14 med OLA version 4.1.6