OL-rounden medel, Klassresultatlista

2010-08-15


D10 2440 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofie OhlssonÄrla IF18:230:00
2Emma JohnssonOK Tor20:562:33
3Heidi ForsOK Grip21:202:57
4Katja DalénSala OK22:013:38
5Shanti SöderströmSala OK25:016:38
6Iris van LoenhoutOK Hedströmmen28:3710:14
7Ida SanderOK Milan37:0618:43
8Elsa RosénSala OK43:1024:47
Erica LaghedVästerbergslagens OLEj start

D12 2520 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mirjam DalénSala OK17:380:00
2Jonna ForsOK Grip17:500:12
3Saga SanderOK Milan21:133:35
4Maja MosslindVandrarringen23:165:38
5Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK23:335:55
6Emma-Karin RehnmanVandrarringen27:5210:14
7Tilda FranssonOK Milan50:4033:02
Rebecka StafströmKöping-Kolsva OKEj godk.

D14 2810 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK23:260:00
2Sandra NäslundVästerås SOK25:582:32
3Maria GustafssonHagaby GOIF26:112:45
4Emma HelmerssonVandrarringen28:194:53
5Sara HamreforsVästerås SOK32:359:09
6Elin FjellströmKFUM Örebro OK33:049:38
7Magdalena MosslindVandrarringen33:2910:03
8Ebba KarlssonVisborgs OK34:3011:04
9Lovisa JonssonHallstahammars OK38:2314:57
10Jenny LindbergVandrarringen39:1315:47
11Elisabet FjellanderSala OK67:3844:12
Anna Dahlgren-RosénJärla OrienteringEj start

D16 3020 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tove LagerbergOK Södertörn26:570:00
2Johanna LarssonKöping-Kolsva OK28:141:17
3Amanda ElmertoftNorbergs OK36:399:42
4Teresa StafströmKöping-Kolsva OK41:5414:57
5Sara AnderssonNorbergs OK42:1615:19
6Nina AnderssonKöping-Kolsva OK47:3420:37
7Jessica KorkeakoskiOK Milan49:0022:03
8Elin PetterssonSurahammars SOK54:5527:58
9Sofia PerssonKöping-Kolsva OK64:4237:45
10Andrea AnderssonKöping-Kolsva OK66:5740:00
Ida WenngrenNorbergs OKEj start

D18 3530 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny ErikssonOK Kåre30:200:00
2Helena MarkstedtOK Södertörn32:292:09
3Frida FjellströmKFUM Örebro OK37:497:29
4Sabina HedlundKöping-Kolsva OK71:5041:30

D20 4030 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Louise MarkstedtOK Södertörn40:110:00
2Sofie WetterArboga OK46:055:54
3Sandra BurénKöping-Kolsva OK49:589:47
Marika LindahlOK MilanEj start

D21 4550 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emeli PetterssonTullinge SK33:000:00
2Lovisa AdolfssonTullinge SK35:242:24
3Lisa SilvemarkDalaportens OL37:004:00
4Karin LundbergJärfälla OK37:354:35
5Annika ÖstmanSävedalens AIK38:055:05
6Maria von SchmalenséTäby OK39:146:14
7Frida ErkersLeksands OK39:496:49
8Linnea AdolfssonTullinge SK40:047:04
9Karin WaldemarssonKöping-Kolsva OK40:397:39
10Emma AnderssonÄrla IF40:487:48
11Lovisa LarssonHagaby GOIF41:148:14
12Therese TilleniusAvesta OK41:308:30
13Lovisa PerssonOK Tisaren42:139:13
14Anna BirkestålKöping-Kolsva OK42:149:14
15Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK42:509:50
16Lisa WesterbergOK Milan43:2910:29
17Teresé KorkeakoskiOK Milan43:5310:53
18Linda MattssonDalaportens OL45:5012:50
19Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF48:5215:52
20Linnéa HedlundKöping-Kolsva OK49:3516:35
21Kristin KensbyOK Tyr51:1918:19
22Hiromi IwayaSurahammars SOK54:4421:44
23Johanna ÖbergOK Hällen62:4429:44
Susanne ErikssonKFUM Örebro OKEj start
Alva OlssonVästerås SOKEj start
Åsa HolmgrenVästerås SOKEj start

D35 3530 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malena AhlströmVästerås SOK36:270:00
2Eva-Lill BergenfurOK Älgen42:546:27
3Jeanette WibergMullsjö SOK45:008:33
4Eva HolmqvistOK Tor46:039:36
5Anna HallVästerås SOK48:5012:23

D40 3530 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger GunnarssonVästerås SOK32:040:00
2Annika SundströmVästerås SOK32:180:14
3Lena PetrisiLudvika OK36:384:34
4Barbro ErikssonKarlsbyhedens IK37:085:04
5Catarina LarssonVästerås SOK42:1410:10
6Kristina ForsOK Grip42:5610:52
7Titti PetterssonArboga OK43:4011:36
8Annika OhlssonÄrla IF46:2314:19
9Anna NorrbomSala OK47:1915:15
10Ulrica VidfeltLindebygdens OK53:2621:22

D45 3140 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mona BierfeldtÄrla IF27:130:00
2Kerstin LarssonHagaby GOIF28:511:38
3Karin Swärd LindbergVandrarringen30:393:26
4Dorothe SpillmannIF Thor31:154:02
5Birgitta OlssonTäby OK32:235:10
6Marie LarssonKöping-Kolsva OK32:495:36
7Ulrika BacklundDalaportens OL33:105:57
8Elisabeth WestmanVästerås SOK34:337:20
9Agneta WallinKöping-Kolsva OK35:268:13
10Berit WetterArboga OK35:428:29
11Annika BrodinLindebygdens OK36:369:23
12Elisabet ElmertoftNorbergs OK46:1619:03
13Anki GustafssonSäterbygdens OK52:1925:06
14Madelene BjernulfSundbybergs IK55:5728:44
15Eva KorkeakoskiOK Milan57:0829:55
Toni AnderssonVästerås SOKEj godk.
Mia BierfeldtÄrla IFEj start
Eva LenellMälarö SOKEj start
Helena HolmbergKöping-Kolsva OKEj start

D50 2750 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elisabeth ÖströmOK Tyr25:380:00
2Sussie BjörkmanDalaportens OL30:144:36
3Ingrid KensbyOK Tyr30:274:49
4Birgitta GustafssonHagaby GOIF31:576:19
5Anne-Marie EricssonKristinehamns OK32:477:09
6Annika DavidssonVästerås SOK33:398:01
7Yvonne EkströmDalaportens OL34:168:38
8Anette EricssonLindebygdens OK41:4316:05
9Eva EmanuelssonIFK Lidingös Skid o OK45:5120:13
10Eva NordströmOK Älvsjö-Örby47:4822:10
11Eva WareniusDalaportens OL51:0525:27
Eva OskarssonHagaby GOIFEj start

D55 2560 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena JansonArboga OK25:220:00
2Bibi SilvemarkDalaportens OL28:433:21
3Britt GunnarssonKristinehamns OK31:466:24
4Gudrun PerssonHallstahammars OK33:598:37
5Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GOIF34:048:42
6Mona HullAlmby IK36:4711:25
7Annika GillgrenGävle OK37:1011:48
8Evy JohanssonSala OK38:4013:18
9Margareta WaldemarssonKöping-Kolsva OK41:1215:50
10Kerstin SundbergOK Kåre44:2219:00
11Tanja-Birgit SöderströmSala OK53:3228:10
12Gun MillingerVästerås SOK61:0135:39

D60 2560 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maud SundénOK Järnbärarna31:300:00
2Dagny TirénOK Ravinen33:412:11
3Siv FrodinKöping-Kolsva OK37:306:00
4Margareta LöfqvistVästerås SOK37:346:04
5Eva HöijeOK Ravinen39:277:57
6Mona ForsbergHagaby GOIF39:558:25
7Lena HedmanHallstahammars OK40:018:31
Britt Linnéa ErikssonSala OKEj start

D65 2280 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK29:050:00
2Gunilla BergmanKFUM Örebro OK30:201:15
3Anita JohanssonOK Tor32:113:06
4Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo35:386:33
5Ingrid Kristina LiljebrandSK Trim/Virsbo36:367:31
6Eva KjellmanVandrarringen37:528:47
7Gunborg WestinLeksands OK39:2310:18
8Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK45:0616:01
9Gurli BackFagersta OK58:2729:22
Britt-Marie EklöfOK MilanEj godk.
Edla FornanderVästerbergslagens OLEj start
Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OKEj start

D70 2060 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Asta SjöbergLindebygdens OK30:210:00
2Harriet KarlssonOK Grip51:1320:52

D75 1880 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gun HelmerssonLindebygdens OK40:530:00
Irma AnderssonRimbo SOKEj start

H10 2440 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan AlpbergAlmby IK16:140:00
2Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF17:321:18
3Eric GustafssonOK Tor18:142:00
4Ludvig HolmqvistOK Tor19:563:42
5Axel AnderssonNorbergs OK23:116:57
6Emil AhlströmVästerås SOK23:327:18
7Markus AnderssonSurahammars SOK24:168:02
8Eric PetterssonSurahammars SOK29:1212:58
9Martin DanielssonArboga OK29:3013:16
10Oliver KarlssonNorbergs OK29:4613:32
11Samuel JonssonHallstahammars OK33:2417:10
12Alfons BerggrenSurahammars SOK33:2617:12
13Melker HenrikssonFagersta OK38:1922:05
14Markus ÖsterlundVästerås SOK38:4622:32
15Isak VidfeltLindebygdens OK94:2178:07
Andreas NäslundVästerås SOKEj start

H12 2520 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anton KällströmSala OK17:560:00
2Gustav JohnssonOK Tor18:210:25
3Rasmus MöllerArboga OK18:370:41
4Per KarlssonOK Tylöskog19:211:25
5Hannes BergenfurOK Älgen21:133:17
6Alfred LönnVandrarringen22:575:01
7Albin BerggrenSurahammars SOK23:195:23
8Dan ÖsterlundVästerås SOK26:268:30
9Rens van LoenhoutOK Hedströmmen27:399:43
10Gustav StålVästerbergslagens OL30:2712:31
11Daniel CarlgrenOK Norden30:5512:59
12John NorrbomSala OK34:0016:04
13Emil AlpbergAlmby IK38:5120:55
14Robin BergstrandNorbergs OK40:5122:55
15Stan SpieringsOK Hedströmmen49:3531:39

H14 2810 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Harald LarssonHagaby GOIF18:340:00
2Andreas SundströmVästerås SOK19:300:56
3Isak SöderströmSala OK23:004:26
4Samuel HedlundKöping-Kolsva OK25:116:37
5Jakob FranssonOK Milan27:118:37
6Martin NorrbomSala OK27:399:05
7John GunnarssonSurahammars SOK29:2410:50
8Simon ÖsterlundVästerås SOK31:0412:30
9August MikaelssonVästerås SOK32:2413:50
10Tobias BjernulfSundbybergs IK33:3515:01
11Eric DanielssonArboga OK54:2635:52
12Carl KarlssonNorbergs OK67:2748:53
Joel VidfeltLindebygdens OKEj godk.

H16 3690 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Carl BomanVästerås SOK25:400:00
2Kristjan KirjanenDalaportens OL25:540:14
3Jonathan KarlssonOK Tylöskog27:341:54
4Niclas LarssonKöping-Kolsva OK28:473:07
5Fredrik RegbornHagaby GOIF29:464:06
6Martin VidfeltLindebygdens OK37:2011:40
7William KarlssonNorbergs OK40:0414:24
8Leonard BalkVästerås SOK42:4617:06
9Jakob EricssonLindebygdens OK46:3820:58
Jacob AhlströmVästerås SOKEj godk.
Carl NäslundVästerås SOKEj start

H18 4420 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Janne SelkäläKöping-Kolsva OK28:450:00
2Martin OlssonTäby OK29:200:35
3Rasmus ElmertoftNorbergs OK31:242:39
4Fredrik CarlssonTäby OK32:113:26
5Henrik OlssonTäby OK35:236:38
5Jonas LindahlOK Milan35:236:38
7Fredrik BjernulfSundbybergs IK43:3414:49
Joel LenellOK RavinenEj start

H20 4910 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Viktor ÖhlénSurahammars SOK35:550:00
2Hampus WestmanVästerås SOK57:0521:10
3Johannes EricssonLindebygdens OK76:5641:01

H21 5650 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan RunessonOK Tisaren31:500:00
2Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF32:100:20
3Anders ÖsterlundVästerås SOK32:110:21
4Johan AronssonOK Tisaren32:130:23
5Robbin KantarpOK Hällen34:282:38
6Oscar VångellÄrla IF34:402:50
7Jakob WallenhammarHagaby GOIF37:145:24
8Kristian DahlströmIFK Moras OK37:285:38
9Erik SundbergStora Tuna OK38:246:34
10Patrik LindÄrla IF38:436:53
11Jonathan RosendahlÄrla IF41:299:39
12John OskarssonHagaby GOIF41:489:58
13Niklas WansölinOK Ravinen44:1212:22
14Niklas LandqvistKöping-Kolsva OK47:5016:00
15Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK52:1320:23
16Henrik LundqvistOK Gynge53:2321:33
17Erik GohdeDalaportens OL58:1526:25
18Hansi KrausAvesta OK70:1938:29
Henrik WickströmArboga OKEj godk.
Hampus MöllerOK KåreEj godk.
Erik WaldemarssonKöping-Kolsva OKEj start

H35 4910 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL40:520:00
2Örjan GustafssonOK Tor41:521:00
3Tomas KarlssonLindebygdens OK43:382:46
4Mats BergenfurOK Älgen45:144:22
5Thomas HenrikssonFagersta OK46:285:36
6Henrik OrtmanVästerås SOK55:3114:39
7Marcus JohnssonAvesta OK65:2124:29

H40 4510 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ola JernströmDalaportens OL31:390:00
2Jonas OlssonOK Roxen31:430:04
3Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK33:151:36
4Håkan OlofssonÄrla IF34:232:44
5Peter ForsOK Grip37:255:46
6Ben StrengellVästerås SOK37:355:56
7Magnus LarssonVästerås SOK38:397:00
8Stefan WikströmOK Tor47:0915:30
9Anders BerkelundVäsby OK47:4716:08
10Stefan PetterssonArboga OK49:2017:41
11Mattias JohanssonAvesta OK53:4222:03
12Johan EngvallOK Norden54:2222:43
13Mikael DanielssonArboga OK55:1723:38
14Juha PetterssonSurahammars SOK69:0937:30

H45 4420 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans MelinHagaby GOIF30:230:00
2Per StålVästerbergslagens OL33:563:33
3Johan MarkstedtOK Södertörn34:073:44
4Mårten KällströmSala OK35:235:00
5Per NymanOK Tyr36:145:51
6Per SundströmVästerås SOK36:286:05
7Carl BymanVästerås SOK37:547:31
8Tomas VidfeltLindebygdens OK38:097:46
9Jonas KarlssonOK Tylöskog39:329:09
10Mikael BacklundDalaportens OL42:4012:17
11Christer JonssonHallstahammars OK43:4413:21
12Lennart MyrehedVästerås SOK43:5213:29
13Jörgen DalénSala OK44:3114:08
14Mikael DavidssonVästerås SOK45:0914:46
15Hans WestmanVästerås SOK47:2517:02
16Niklas SanderOK Milan47:5417:31
17Martin CarlssonTäby OK49:4219:19
18Johan KarlssonAskersunds OK59:2329:00
19Erik BengtssonSala OK65:5935:36
Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OLEj start
Thomas HjelmbladMälarö SOKEj start
Niclas AhlströmVästerås SOKEj start

H50 4030 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan NybergAvesta OK28:290:00
2Anders LundhJärfälla OK31:132:44
3Lars-Åke AnderssonArboga OK31:513:22
4Göran NilssonSnättringe SK32:233:54
5Per WinteråsVästerbergslagens OL32:243:55
6Tomas AnderssonOK Tor32:554:26
7Mats BirkestålKöping-Kolsva OK33:585:29
8Bo GustavssonOK Tylöskog34:436:14
9Leif GustafssonSäterbygdens OK36:077:38
10Arne HäggArboga OK36:177:48
11Klas ThybeckLindebygdens OK37:048:35
12Jan GustafssonHagaby GOIF37:058:36
13Erik OskarssonHagaby GOIF38:3910:10
14Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK38:5110:22
15Thomas LagesonKöping-Kolsva OK40:0411:35
16Sven-Åke EmanuelssonIFK Lidingös Skid o OK42:2013:51
17Pelle HöökKöping-Kolsva OK42:2713:58
18Kjell GustafssonOK Järnbärarna44:1315:44
19Jan-Olov BergmanVästerås SOK45:0416:35
20Mats KensbyOK Tyr45:2016:51
21Håkan SvenssonAlmby IK52:2423:55
22Mats EricssonLindebygdens OK67:2738:58
Yngve JohanssonHagaby GOIFEj start
Tom HansenAvesta OKEj start

H55 3740 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats LundbergDalaportens OL29:530:00
2Olov ÖströmOK Tyr31:461:53
3Anders SilvemarkDalaportens OL32:533:00
4Gunnar MunkteliusSurahammars SOK33:183:25
5Ulf PerssonVästerbergslagens OL33:193:26
6Per Erik FogelOK Kåre33:233:30
7Göran HanssonTäby OK35:135:20
8Roland WareniusDalaportens OL35:536:00
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:447:51
10Mats LandqvistKöping-Kolsva OK39:169:23
11Robert LarssonHagaby GOIF40:2510:32
12Thomas JohanssonAlmby IK43:3213:39
13Jan-Erik HellgrenNorbergs OK44:2014:27
14Stefan ÖbergOK Milan45:0415:11
15Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK46:2716:34
16Christer NordströmOK Älvsjö-Örby48:3218:39
17Hans-Erik SkalbergVästerås SOK50:1120:18
18Anders GunnarssonSurahammars SOK55:2225:29
19Kenneth PerssonDalaportens OL61:4031:47
20Anders HolmbergLindebygdens OK66:5236:59
21Bo EkströmDalaportens OL73:3343:40
Bengt-Erik GranathVästerbergslagens OLEj start
Thom SandvikAvesta OKEj start
Bo-Göran KarlssonAvesta OKEj start

H60 3530 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke WansölinSöders SOL Tyresö31:050:00
2Ingemar GillgrenGävle OK31:270:22
3Johan KällmanNorbergs OK31:450:40
4Christer ElfsbergKristinehamns OK33:232:18
5Leif NordinAttunda OK34:313:26
6Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OL34:353:30
7Ingemar ZiljatOK Djerf34:583:53
8Karl Göran WahlströmAlmby IK36:034:58
9Roland BergSäterbygdens OK36:205:15
10Tommy WåhlinOK Enen39:478:42
11Clas-Göran HerrgårdTäby OK41:2410:19
12Göran ForsbergHagaby GOIF44:2513:20
13Per-Åke HullAlmby IK44:3113:26
14Lars Helge WisellFagersta OK47:3016:25
15Lennart LindgrenOK Järnbärarna48:2217:17
16Anders MillingerVästerås SOK48:2517:20
17Nils OlssonVandrarringen65:5434:49
Harry EnbergVästerbergslagens OLEj start

H65 3140 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK25:530:00
2Per-Ivar MöllbergArboga OK28:112:18
3Lennart HöijeOK Ravinen28:452:52
4Runo JohanssonKristinehamns OK29:263:33
5Leif ErikssonHeby Allmänna IF30:264:33
6Jan JohanssonIFK Hedemora OK30:585:05
7Lars JohanssonHägersta GF31:245:31
8Per HaepplingVästerås SOK31:546:01
9Per JacobssonArboga OK33:017:08
10Östen EklöfOK Milan34:498:56
11Anders BergmanKFUM Örebro OK35:149:21
12Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK35:469:53
13Sören JohanssonOK Norden36:1710:24
14Stig IsraelssonOK Tylöskog36:4310:50
15Håkan SöderkvistArboga OK36:5110:58
16Börje GustafssonHägersta GF37:4711:54
17Rolf HelmerssonLindebygdens OK38:4612:53
18Jan-Olov RaskOK Enen39:4213:49
19Lars-Olov PetterssonArboga OK40:4414:51
20Karl-Åke LarssonOK Enen41:4215:49
21Jörgen BergströmNorbergs OK42:2816:35
22Göran WiigHallstahammars OK43:1017:17
23Jan RehdinKöping-Kolsva OK43:5718:04
24Lars-Ove NyquistHagaby GOIF52:3926:46
Kenneth LöfqvistVästerås SOKEj start
Hans NordgrenArboga OKEj start
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLEj start

H70 2750 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK23:290:00
2Kjell MjöbergHallstahammars OK26:353:06
3Svante NyströmVästerbergslagens OL26:463:17
4Bo NorenvikOK Tor30:086:39
5Lars Johansson IOK Tor31:097:40
6Rune SandbergHallstahammars OK32:048:35
7Rolf WestbergSK Trim/Virsbo32:118:42
8Janne MånssonLeksands OK32:399:10
9Hans MårtenssonDalaportens OL32:479:18
10L-O MattssonOK Roslagen34:0510:36
11Ove JohanssonOK Järnbärarna34:1910:50
12Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL34:3911:10
13Egon LundquistNorbergs OK36:0112:32
14Lars KjellmanVandrarringen37:3114:02
15Hans-Erik HanssonKöping-Kolsva OK37:4614:17
16Sune AhlinKöping-Kolsva OK39:3616:07
17Hjalmar NordquistOK Järnbärarna45:5522:26
18Lennart KarlssonOK Grip48:0724:38
19Inge GottfridssonNorbergs OK51:2928:00
Kjell ÖhrströmArboga OKEj start
Folke NyströmVästerbergslagens OLEj start
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OKEj start

H75 2280 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rolf AnderssonRimbo SOK26:550:00
2Tord LidströmHagaby GOIF29:322:37
3Bo KarlssonKöping-Kolsva OK30:383:43
4Max LindkvistLindebygdens OK48:1721:22
5Ulf PihlbladHagaby GOIF58:0031:05

H80 2060 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sture JosefssonOK Kåre30:030:00
2Ragnar HasselquistHallstahammars OK36:116:08
3Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK36:146:11
4Tage ErikssonHallstahammars OK37:517:48
5Lars-Erik JernströmNorbergs OK39:549:51
6Thorwald JanssonVästerbergslagens OL42:1312:10

H85 1880 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Tage JohanssonVästerås SOKEj start

INSK 2000 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Ali BozeSala OKGodkänd
Alice HelmerssonVandrarringenGodkänd
Amanda HallVästerås SOKGodkänd
Edvin BerggrenSurahammars SOKGodkänd
Elin GustafssonOK TorGodkänd
Elin LindbergVandrarringenGodkänd
Elsa KärnsundSala OKGodkänd
Frida AnderssonNorbergs OKGodkänd
Klara SöderlundAvesta OKGodkänd
Lukas AnderssonSurahammars SOKGodkänd
Maja AhlströmVästerås SOKGodkänd
Saga MattssonDalaportens OLGodkänd
Sanna SanderOK MilanEj start

U1 2000 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maja SandvikTäby OK17:000:00
2Edvin HenrikssonFagersta OK17:220:22
3Gustav JonssonHallstahammars OK21:004:00

U2 2440 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF19:140:00
2Elias BergenfurOK Älgen20:080:54
3Mathias OhlssonÄrla IF26:076:53
4Axel HenrikssonFagersta OK64:3845:24
Alexander RehnmanVandrarringenEj start

U3 2520 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Adam LundhSurahammars SOK20:530:00
2Emilia DanielssonKöping-Kolsva OK24:073:14
3Henrik HamreforsVästerås SOK34:2013:27
4Linnea RosénSala OK38:3317:40
5Olivia FröbergOK Roxen43:1522:22
Amanda LundhSurahammars SOKEj godk.
Gustav MöllbergArboga OKEj start

U4 2810 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gustav LundhSurahammars SOK32:120:00

Ö2 2520 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna DanielssonArboga OK24:250:00
2Helena KronholmSala OK26:442:19
3Tova StålVästerbergslagens OL27:162:51
4Kerstin GottfridsonNorbergs OK40:3116:06
5Mariann SöderlundAvesta OK56:0931:44

Ö4 2810 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Oskar KarlssonNorbergs OK31:050:00
2Mimmi HenrikssonFagersta OK32:401:35
3Sara RudhAvesta OK35:234:18
4Marie AnderssonNorbergs OK36:065:01
5Karl-Ivan FallkvistOK Järnbärarna36:525:47
6Sven Håkan HolmbornVästerbergslagens OL39:598:54
7Lars AlmgrenVästerbergslagens OL42:2911:24
8Lotta StålVästerbergslagens OL44:0012:55
9Gertrud AsplundVästerås SOK44:1613:11
10Pirjo WiigHallstahammars OK48:3817:33
11Ingela BengtssonSala OK49:5818:53
12Erik BernsTäby OK50:1219:07
13Eva LindOK Tor50:3019:25
14Christina GohdeVästerås SOK50:3819:33
15Inger EricssonKöping-Kolsva OK51:0520:00
16Lena LindgrenOK Järnbärarna57:1726:12
17Catrine LundquistNorbergs OK72:2041:15
18Anna PetterssonSurahammars SOK82:5551:50
Mats AbrahamssonSala OKEj godk.

Ö5 4010 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Robert HagströmEskilstuna OL38:150:00
2Magnus ErikssonKarlsbyhedens IK40:592:44
3Tommy BomanVästerås SK OK43:305:15
4Gunilla BomanVästerås SOK43:395:24
5Anna LundhSurahammars SOK46:228:07
6Ulf BolinderVästerås SOK50:3912:24
7Lars MattssonKrylbo OK51:0012:45
8Göran IvegrenKlubblös53:5415:39
9Per StinessenDalaportens OL55:3717:22
10Ulrika SanderOK Milan56:4918:34
11Viktor TiedermannOK Tisaren60:0821:53
12Magnus LindbergVandrarringen65:5327:38
13Tord ÅhlgrenArboga OK67:1428:59
14Per StafströmKöping-Kolsva OK68:1530:00
Lotta Tegin FranssonOK MilanEj godk.

Ö7 3140 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats ErikssonOK Norden31:590:00
2Ulf HamreforsVästerås SOK33:351:36
3Per WiigHallstahammars OK37:265:27
4Stig KarlssonKöping-Kolsva OK37:445:45
5Jesper SöderlundAvesta OK38:106:11
6Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo39:187:19
7Ulrika J OlofsdotterHallstahammars OK40:498:50
8Per SundbergGävle OK42:1710:18
9Anders DegseliusKlubblös46:1414:15
10Elof BackFagersta OK46:5014:51
11Ritva KärkkäinenAvesta OK47:5515:56
12Roland FjellströmKFUM Örebro OK48:1016:11
13Lars FogelbergKöping-Kolsva OK48:5716:58
14Cecilia VälijeesiöVästerås SOK49:5617:57
15Inger LundOK Norden52:3620:37
16Leif SundNorbergs OK58:2226:23

Ö8 4550 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans NäslundVästerås SOK33:580:00
2Anders TåqvistVästerås SOK40:166:18
3Niklas OlssonFagersta OK40:196:21
4Anton FrendeliusAlmby IK41:137:15
5Niklas SöderlundAvesta OK47:3413:36
6Lennart LundgrenAvesta OK54:5220:54
7Jan FranssonOK Milan56:5522:57
8Hans WesterOK Järnbärarna63:4929:51
9Niklas TiedermannOK Tisaren68:0334:05
Björn AlpbergAlmby IKEj godk.


Skapad 2010-08-15 14:00:17 med OLA version 4.1.6